پازوکی گفت: دلیل ریزش نمای بلوک‌های میدان 22 بهمن، عدم‌توجه به تعمیرات و نگهداری لازم در سنوات گذشته است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، پازوکی در بازدید از تخریب نمای تعدادی از بلوک‌های مجتمع مسکونی میدان۲۲بهمن(کیو) اظهار داشت: پس‌از بازدید فنی و کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که ساختمان‌های فوق به دلیل قدمت ساخت و عدم توجه به تعمیرات و نگهداری در سنوات گذشته فاقد استحکام لازم هستند که در این راستا سازمان آتش‌نشانی تذکرات لازم را داده و همچنین در خصوص استحکام بنا، نوسازی و مقاوم سازی اخطار‌های فنی و اجرایی به ساکنین ابلاغ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با بیان اینکه ساختمان‌های مورد نظر متعلق به اشخاص و بخش خصوصی است، افزود: در بازدید از منطقه تمامی شرایط و تسهیلاتی که بر اساس مصوبه هیئت دولت در قانون بودجه سنواتی برای بازسازی مناطق حاشیه‌نشین آمده‌ به ساکنین اطلاع رسانی شده است.

وی عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند برای تشکیل پرونده و استفاده از تسهیلات مذکور به اداره راه و شهرسازی استان مراجعه کنند.

پازوکی با بیان اینکه مسئولیت بی‌توجهی به تذکرات فنی بر عهده ساکنین است، خاطرنشان کرد: ساختمان‌های فوق متعلق به بخش خصوصی است بنابراین مالکین باید شخصا نسبت به بازسازی و مقاوم‌سازی مجموعه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از بلوک‌ها متعلق به بخش دولتی است، گفت: مکاتبات لازم با بخش دولتی مورد نظر برای مقاوم‌سازی و بازسازی بلوک‌های در اختیار انجام شده و در دستور کار آن بخش قرار گرفته است.

انتهای پیام/