زیویار گفت:پدافند غیرعامل ظرفیتی مهم برای شناسایی تهدیدهاست.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: پدافند غیر عامل ظرفیتی مهم برای شناسایی تهدید هاست و با نگاه آینده‌نگرانه به شناسایی مسائل و تهدیدات جامعه پرداخته و در جهت رفع مخاطرات عمل می کند . 

وی بیان کرد: موضوعات مهمی با حضور مدیران دستگاههای اجرایی در جلسه عصر امروز مطرح شد و در پایان پس از بررسی و جمع بندی نقطه نظرات حاضرین، تصمیماتی در قالب مصوبات جلسه اتخاذ گردید . 

وی گفت: در بخشی از این تصمیمات مقرر گردید در رابطه با  ۲ درصد اعتبار اختصاص یافته به پروژه های عمرانی دستگاه‌های اجرایی استان گزارش جامعی تهیه و در اختیار کارگروه برای اتخاذ تدابیر لازم قرار گیرد . 

استاندار لرستان عنوان داشت: استفاده از انرژی های تجدید پذیر نیز از مهمترین مواردی است که در بحث پدافند غیر عامل به آن پرداخته شده و با توجه به ظرفیت های موجود در استان ضرورت دارد در این رابطه اقدامات اثرگذاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی صورت پذیرد . 

وی تصریح کرد: موارد بهداشتی و بیولوژیک بویژه در بحث کشتارگاه های استان از دیگر نکاتی بود که در قالب دستور کار در جلسه امروز مطرح شد و با توجه به گزارشات ارائه شده مقرر گردید به منظور رفع مشکلات در این حوزه اقدامات لازم حمایتی با برنامه ریزی دقیق و رعایت تمامی موازین انجام شود و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در اختیار کارگروه قرار گیرد . 

زیویار گفت: استفاده صحیح از انرژی بخشی از مهمترین تصمیمات کارگروه پدافند غیر عامل را به خود اختصاص داد که مقرر شد دستگاه های اجرایی نسبت به بررسی ظرفیت های موجود اقدام کنند و این ظرفیت ها به منظور بهره گیری صحیح به کارگروه معرفی شوند . 

استاندار لرستان تصریح کرد: در راستای اجرای دقیق این طرح راهبردی لازم است در کنار برآورد هزینه ها و زمان مورد نیاز، اجرای مصوبه نیز توسط دستگاههای اجرایی تضمین و اقدامات عملیاتی گردد .

وی گفت: از تمامی ظرفیت ها برای اجرای طرح های پدافند غیر عامل در استان، از جمله مذاکره با بانک ها و یا اختصاص اعتبار اجرای طرح باید استفاده شود، بدیهی است برنامه ریزی دقیق در انجام صحیح اقدامات اثرگذار تر خواهد بود و موجب برداشتن گام های اساسی می شود.

انتهای پیام/