ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه سرود سلام فرمانده بیعتی با امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری است،گفتند: باید اقتصاد را مقاوم کنیم چراکه این همان نسخه شفابخش است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: رهبری هفته گذشته در حرم امام(ره) سخنانی فرمودند که به بیان خصوصیات منحصر به فرد امام(ره) و ویژگی مکتبی ایشان پرداختند و فرمودند کارنامه هر کسی تابع تلاش و اراده اوست.

وی افزود: بعد از جنگ تحمیلی در هر جایی که با برنامه اقدام شد، موفقیت رخ داد و این مشکلات در سایه ضعف هایی است که در گذشته بوده است اما باید دقت کرد چون دشمن می خواهد از این ضعف ها بین مردم و نظام جدایی ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سرود سلام فرمانده عنوان کرد: سرود سلام فرمانده در همه جا اجرا می شود و در استان ما در روزهای گذشته و فردا هم اجرا می شود و این حضور تنفر میلیونها نفر از مردم در داخل و خارج کشور از خیانتکارانی است که همراه با دشمن در جشنواره فیلم کن، به مقدسات اهانت کردند، همچنین این اجتماعات ابتدا بیعتی با امام عصر(عج) است و سپس با نائب امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری که مردم ما و همه کودکان و نوجوانان در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اقدام اقتصادی دولت، تصریح کرد: دولت سیزدهم یکی از القابش صادق الوعد بودن است و به وعده هایی که می دهد عمل می کند اما قرار بود چهار قلم کالا افزایش قیمت یابد ولی بسیاری از کالاهاگران شده  و لازم است که دولت در راستای افزایش قیمت اقدام کند.

طهماسبی بیان کرد: مردم انتظار دارند همانطور که اعلام شد چهار میلیون مسکن در چهار سال ساخته می شود و بیش از ۸۰ هزار مسکن هم سهمیه استان ماست در این زمینه هم مسئولین استانی اعلام کنند در هر سال چه تعداد شغل پایدار ایجاد و مسکن ساخته می شود تا بتوان میزان موفقیت هر دستگاه را محاسبه کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: مردم درخواست دارند در تولید و اشتغال و رفع بیکاری، هم در سطح کشور و هم استانی سرعت بیشتری داشته باشند و برای اشتغال دو هزار نفر از فرزندان شهدا و هفت هزار فرزند شهید و ایثارگر برنامه های مدون اعمال شود.

شاهرخی با اشاره به پادگان ۰۷ گفت: ارتش جمهوری اسلامی و لشکر ۸۴ لرستان خود را فدای ملت می دانند و بهترین فرزندان این استان در ارتش تقدیم انقلاب شدند از این رو ایجاب می کند مسئولین استانی شرایطی فراهم کنند تا معوض پادگان ۰۷ ارتش جمهوری اسلامی پرداخته شود و این مکان فرهنگی به عنوان میراث ارزشمند باقی بماند و از تبدیل به برج های ساختمانی خودداری شود.

وی بیان کرد: همچنین انتظار می رود شهرداری و شورای شهر برجی که در میدان ۲۲ بهمن است، تعیین تکلیف نمایند تا از این وضعیت خارج شود.

امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: مردم از سران قوا درخواست دارند کارخانه های نیمه تعطیل و تعطیل هرچه سریعتر به خط تولید برگردند.

شاهرخی با تاکید بر رعایت حجاب و عفاف افزود: حجاب و عفاف از ضروریات دین است و بیانگر نجابت، شرافت، عزت و کرامت بانوی مسلمان است که مردم ایران و لرستان مردمی متدین هستند که پوشش کامل چادر است و اگر حجاب ناقص باشد سبب آسیب های جبران ناپذیر می شود و پوشیدن لباس های خلاف شئونات اسلامی و حضور در بازار به این شکل آثار منفی به دنبال دارد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به ولادت امام رضا(ع) گفت: امام رضا(ع) در مدینه متولد شد و تا قبل از مرگ هم در مدینه بود که طی این مدت به هدایت مردم و تبلیغ معارف اسلامی پرداخت البته در سراسر مملکت اسلامی علاقمندانی داشت و باید تلاش کنیم که آنچه مورد نظر حضرت است در این مسیر حرکت کنیم.

ضرورت تلاش برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) ، اظهار داشت:مقام رضا بالاتر از مقام صبر است، انسان به آن چیزی که خدا برایش مقدر کرده صبور باشد، امام رضا(ع) معروف به امام رئوف است.

وی افزود: اهل بیت(ع) و قرآن برای انسان به مثابه میزان به شمار می رود، ما هواره در طول زندگی بایستی میزان داشته باشیم.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: بایستی اولویت ها و مشکلات را شناسایی کرده و دین را درست معرفی کنیم، امروز کارهای فرهنگی بسیار مهم است؛ برخی متاسفانه در فضای مجازی خوبی منتشر نمی کنند.

وی با اشاره به جایگاه عظیم علمی امام هشتم، تصریح کرد: مأمون خلیفه عباسی تمام روسای ادیان آن زمان را جمع کرد به جهت سوال پرسیدن از حضرت ثامن الحجج(ع) که برتری خود را نسبت به ایشان نشان دهند درحالی که، مأمون عباسی رسوا شد و امام رضا(ع) در جلسه پیروز میدان بود.

طهماسبی با اشاره به اهمیت قرائت زیارت‌نامه حضرت امام رضا(ع) گفت: دین همان محبت در راه خداوند متعال است، رفتار، تواضع و مهربانی امام رضا (ع) بسیار مثال زدنی و بی نظیر بود.

امام جمعه کوهدشت در سی و سومین سالگرد ارتحال امام(ره)بیان کرد: امام راحل روح و خط انقلاب اسلامی به شمار می رود،علما باید تولید سرمایه عملی داشته باشند و نباید بگذاریم که دشمنان از انقلاب هویت زدایی کنند.

وی بیان کرد: از سال ۱۸ اردیبهشت ۹۷ تا به‌حال خروج ترامپ از برجام، برگشت برخی تحریم‌ها و ممانعت از صدور نفت و معادلات بانکی و فشار حداکثری دشمنان، به خاطر این است که حاکمان و مردم تغییر رفتار داده و از دفاع از انقلاب و مظلومان دست بردارند درحالی که دشمنان در این راستا راه به جایی نبردند.

امام جمعه کوهدشت گفت: طرف‌های غربی مقابل مذاکرات چون به این رسیده اند که فشار حداکثری تاثیری ندارد، در حال به بن بست رساندن مذاکرات هستند، باید اقتصاد را مقاوم کنیم چراکه این نسخه شفابخش اقتصاد ایران است.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی دولت در خدمت به مردم، گفت:باید نقشه دشمن را شناسایی کنیم و هوشیار باشیم، برخی در فضای مجازی در حال کوچک نمایی خدمات هستند.

وی با اشاره به ضرورت تعامل ارگان های دولتی با شبکه بهداشت برای پیشبرد کارهای بیمارستان، گفت: مشکل شهرستان در زمینه آب بسیار زیاد است، در جلسه ای که دیروز نیز با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، بر ضرورت و تسریع در چهارخطه کوهدشت به خرم آباد تاکید شد.

انتهای پیام/