حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اجرای برنامه های کاروان زیر سایه خورشید در استان، گفت: کاروان زیر سایه خورشید، نشاط معنوی را در شهرها فراهم می کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با خادمان حرم رضوی، اظهار داشت: گاهی زائران به حرم امام رضا(ع) مشرف می شوند و گاهی آقا، توفیقی فراهم می کند که در محل زندگی خود، افراد بتوانند پرچم متبرک را زیارت نمایند و پیام این کار این است که مردم بدانند چه از راه نزدیک یا دور زیارت کنند آقا توجه دارد.

وی با بیان اینکه کاروان زیر سایه خورشید برنامه بسیار خوبی است، افزود: این کار افتخاری برای خادمان حرم مهیا کرده است که ثواب کار خادمان را مضاعف و نشاط معنوی را در شهرها فراهم می کند به خصوص در ایام کرونا این برنامه مکرر در استان لرستان و دیگر استانها و بیمارستانها اجرا شد که در تقویت روحیه بیماران و توسل به امام رضا(ع) با استقامت این برنامه را پیش ببرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در جهت مقابله با کرونا از بسیاری کشورها جلوتر هستیم و بخشی از این موفقیت به همان توسلات و ارتباطات معنوی برمی گردد، استان ما استانی است که محب اهل بیت(ع) هستند و به همین خصوصیات هم شناخته می شوند و آرزوی مردم استان ما این بوده که به زیارت امام رضا(ع) در مشهد بروند.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: برخی به دنیا می آیند برای انجام ماموریت هایی خاص که در این راستا طلاب و روحانیون و مجاهدانی تربیت شدند که به کشورهای خود برگشتند و محور مقاومت را شکل دادند که توانستند بر تاریخ جهان تاثیر بگذارند و اگر حضور امام رضا(ع) و خواهرش در کشور نبود، مسیر تاریخ، فرهنگ و اجتماع به سمت و سوی دیگری می رفت ولی هجرت امام هشتم و خواهرش تاریخ را عوض کرد و این تاریخ سازی را به کشورهای دیگر صادر کرده است.

وی بیان کرد: امام رضا(ع) ولی نعمت ماست و باید تلاش کنیم پیوند ناگسستنی با ائمه اطهار(ع) داشته باشیم و بتوانیم ویژگی هایی که امام رضا(ع) از حامیانش انتظار دارد را به بهترین شکل داشته باشیم و با این ویژگی ها مورد پذیرش امام عصر(عج) قرار بگیریم.

انتهای پیام/