شاهرخی گفت: طرح جهش تولید در ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی دیم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال انجام است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سید عماد شاهرخی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: هر کسی به توفیقی دست پیدا می‌کند و از آن توفیق خوشحال شود و اظهار رضایت درونی پیدا کند به مقام رضای امام رضا(ع) است چراکه آن حضرت مردم و امت را به مقام رضا می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خرداد است، افزود: این نهال انقلاب در ابتدا با عنوان جهاد سازندگی و بعد از آن با عنوان جهاد کشاورزی به فرمان امام تاسیس شد، در ابتدای انقلاب خدمات فراوانی به محرومان ارائه داد و در دوران دفاع مقدس به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر لقب گرفتند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: جهاد کشاورزی لرستان ۷۶ شهید، ۸۵۰ جانباز، ۲۱ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است کمااینکه ۷ هزار اعزام مردمی توسط این سازمان در دوران دفاع مقدس انجام شده است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: امسال در هفته جهاد کشاورزی ۳۳ پروژه با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد که یک قلم آن ۶۵۰ هکتار از اراضی با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد کمااینکه در آینده نزدیک ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در هفته جهاد کشاورزی ۶۰ هکتار از شبکه‌های گلخانه‌ای به بهره‌برداری می‌رسد که ۵۵ هکتار آن در الیگودرز و در حوزه پرورش گل محمدی است، ادامه داد: در این هفته همچنین دو پروژه پرورش آبی به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از این دو پروژه ۷۷ تن به ظرفیت پرورش ماهی استان افزوده می‌شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی توزیع و تنظیم بازار به جهاد کشاورزی واگذار شده و بخش عمده‌ای از وقت کارکنان را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ میزان ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه تبصره ۱۸ داشتیم که این رقم در سال جدید به دو برابر افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان لرستان با یبان اینکه ۳۷ جلسه قرارگاه امنیت غذایی، ۱۱ جلسه تنظیم بازار و ۱۱۰ جلسه کار گروه‌های تخصصی برگزار شده است، گفت: در حوزه تولید سال گذشته ۱۲۳ هزار تن گندم به غله تحویل شد و امسال با وجود کاهش سطح آبی، ۲۲۰ هزار تن تولید استان بوده و ۱۷۰ هزار تن به غله تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای اولین ۵۷۰ هکتار دانه روغنی کاملیا در سطح استان کشت شد که تجربه خوبی برای اراضی دیم است، اظهارداشت: سطح کشت دانه‌های روغنی با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر کاهش واردات دانه‌های روغنی به طور قطعی دو برابر افزایش خواهد یافت.

شاهرخی با اشاره به اینکه ۱۵ هکتار کشت چغندر پاییزه در سطح اراضی کشاورزی استان کشت شد، افزود: کاشت ۳۷۰ هکتار دانه روغنی گلرنگ در اراضی دیم از دیگر فعالیت‌های جهادکشاورزی استان بود که این امر در راستای کاهش واردات دانه‌های روغنی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه لرستان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه دیم‌زارها دارد، گفت: طرح جهش تولید در ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی دیم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در طرح مردمی سازی یارانه‌ها پیگیر هستیم که تسهیلات لازم در اختیار دامداران و کشاورزان قرار گیرد، عنوان کرد: در این راستا در تعداد تسهیلات پرداختی رتبه ۹ و در پرداختی‌ها رتبه ۱۳ را داریم.

انتهای پیام/