لطیفی با بیان اینکه از ۲۰ سال قبل مسئله دولت الکترونیک و پس از آن موضوع حکمرانی الکترونیک و هوشمند سازی دولت در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: یکی از ماموریت های ما در دولت سیزدهم همین موضوع حکمرانی الکترونیک و هوشمندسازی دولت است.

به گزارش سفیرافلاک، میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور صبح امروز سه شنبه ۲۴ خرداد ماه در صحن علنی مجلس در پاسخ به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس طی سخنانی اظهار داشت: داده و اطلاعات، حلقه مفقوده حکمرانی در شرایط کنونی کشور است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های اخیر داده و اطلاعات کافی برای اداره کشور در برخی بخش ها نداشته‌ایم و این موضوع باعث شده که گاهی اوقات تصمیم گیری های ما از دقت و کفایت لازم برخوردار نباشد. چرا که نیازمند به داده های جامع و ثبتی و دقیق هستیم.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور با بیان اینکه تجربه نشان داده است که خوداظهاری در جمع آوری داده ها با خطا هایی مواجه است که امکان بهره مندی از این داده‌ها در اداره کشور وجود ندارد، تاکید کرد: لذا از ۲۰ سال قبل مسئله دولت الکترونیک و پس از آن موضوع حکمرانی الکترونیک و هوشمند سازی دولت در دستور کار قرار گرفت؛ یکی از ماموریت های ما در دولت سیزدهم همین موضوع حکمرانی الکترونیک و هوشمندسازی دولت است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس