سوری گفت:سالانه ۴۰ هزار واحد خون توسط مردم لرستان اهدا می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی انتقال خون لرستان، علی سوری در مراسم گرامیداشت روز جهانی اهدای خون و تقدیر از اهدا کنندگان مستمر خون با بیان اینکه اهدای خون نمادی از همدلی، احساس مسئولیت و از خالص‌ترین نمونه‌های نوع‌دوستی است اظهار داشت: در هیاهوی زندگی مادی، اهداکنندگان خون بدون هیچ توقع و چشم‌داشتی بخشی از وجودشان را در اختیار همنوعان خود قرار می‌دهند به خصوص در کشور ما ایران که این عمل زیبا خیرخواهانه انجام می شود.

وی افزود: اهدا خون جزء کارهایی است که هم نجات بخش جان انسان های دیگر است و هم برای سلامتی خود فرد نیز بسیار مهم است و سبب می شود خود فرد اهدا کننده هم خون سالم تری داشته باشد.

سرپرست انتقال خون لرستان عنوان کرد: اهدای خون علاوه بر پاداش زیادی که پیش خداوند بزرگ دارد فوایدی زیاد دیگری نیز برای فرد اهدا کننده دارد از جمله مورد معاینات پزشکی قرار گرفتن، کاهش بیماری های قلبی، عروقی و سکته قلبی، مغزی، کاهش اضطراب و ایجاد احساس پویایی و تعهد فردی، فعال شدن مراکز خون ساز بدن و در زندگی کنونی بشر اهدای خون اهمیت حیاتی پیدا کرده است و مساوی است با اهدای فرصت زندگی دوباره به انسانی دیگراست.

وی تصریح کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا که خیلی از کشورهای دنیا با کاهش شدید ذخایر خونی مواجه شدند اما با تلاش سازمان انتقال خون و مشارکت انسان دوستانه مردم در سراسر کشور هیچ خللی در تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی و بیماران به وجود نیامد که این امر جای تشکر فراوان از مردم عزیزمان دارد.

وی اظهار داشت: نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که اهدای خون باید به صورت مستمر جزئی از سبک زندگی مردم قرار گیرد و فرهنگ مسؤلیت اجتماعی آن در جامعه تببین شود و شرایط برای انتقال خون توسط مردم مهیا شود.

سوری افزود: اهدای خون بیش از هزار و ۵۰۰ فرآیند استاندارد بین المللی دارد و به سه فرآورده اصلی تقسیم می‌شود اکه این مهم به معنای نجات دادن حداقل جان سه بیمار است.

سرپرست انتقال خون لرستان با بیان اینکه ۳۰ درصد افراد در طول مدت زندگی خود حداقل یک‌بار به خون نیاز دارند، عنوان کرد: اهدای خون برای برخی از بیماری‌ها مثل تالاسمی و هموفیلی حکم داروی زندگی‌بخش را دارد.

وی با بیان اینکه اهدای خون با هیچ کار ارزشمندی قابل مقایسه نیست، بیان کرد: سالانه تقریبا ۴۰ هزار خون‌گیری در لرستان انجام می‌شود.

انتهای پیام/