رفیعی با بیان اینکه محصولات زراعی دیم در لرستان 70 درصد خسارت دیده است، گفت: پیش بینی می شود امسال 150 میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شود.

فتح اله رفیعی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به سالروز تشکیل صندوق بیمه کشاورزان، اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزان ۳۸ سال است که مشغول خدمت است و طی سال های اخیر ۵۰ درصد از بهره برداران بخش کشاورزی لرستان محصولات زراعی، دامی و باغی خود را تحت پوشش بیمه قرار داده اند.

وی افزود: در سال زراعی جاری بیش از ۱۵۷ هزار هکتار از محصولات زراعی، هزار و ۳۰۰ هکتار از باغات، ۳۸ میلیون قطعه مرغ گوشتی، ۲۳۰ هزار راس دام، ۳۰ میلیون قطعه ماهی سردآبی و ۲۷۰ هکتار از محصولات گلخانه ای تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان تصریح کرد: امسال ۴۷ هزار فقره بیمه نامه کشاورزی در استان صادر شده و در تمام زیر مجموعه ها به جز بخش دام، صدور بیمه نامه حدود سه برابر افزایش یافته است.

رفیعی عنوان کرد: در همین راستا صندوق بیمه کشاورزی تاکنون به ۲۰۲ نفر از دامداران خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه، مبلغ پنج میلیارد تومان غرامت پرداخت کرده است.

وی با اشاره به خسارت خشکسالی و سرمازدگی در استان، گفت: با توجه به تنش کم آبی و خشکسالی و عوامل دیگری از جمله سرمازدگی و طوفان، حدود ۷۰ درصد محصولات زراعی دیم خسارت دیدند که در این زمینه اکیپ هایی از کارشناسان در تمام نقاط استان مشغول نمونه گیری از مزارع هستند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان تصریح کرد: با توجه به شدت خسارتها، امسال پیش بینی می شود بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از طریق صندوق بیمه به کشاورزان خسارت دیده، غرامت پرداخت شود.

رفیعی خاطر نشان کرد: شهرستان های چغابل، کوهدشت و پلدختر با توجه به نمونه گیری های انجام شده، خسارتی بیش از ۷۰ درصد را داشته اند.

انتهای پیام/