احمدی گفت: رفتار مهربانانه در برخورد با بد حجابی اثر بخش تر است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، منصور احمدی در جلسه کارگروه عفاف و حجاب، ضمن تاکید بر لزوم تغییر رویکرد فرهنگی در برخورد با پدیده بد حجابی، گفت: در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید شاهد وحدت رویه در بین دستگاه های اجرایی باشیم و معطوف کردن این فرهنگ والای اسلامی به بانوان یک برداشت غلط است.

وی افزود: همانگونه که بانوان ما باید به حجاب مزین باشند، مردان ما نیز باید عفاف را رعایت کنند و این مصداق روشن زیست عفیفانه است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه همه ما باید همشهریانمان را هم خانواده ی خود بدانیم، عنوان کرد: نکته بسیار مهمی که در برخورد با پدیده ی بد حجابی باید مد نظر قرار گیرد رفتارمهربانانه است که قطعا اثربخش تر و تاثیرگذارتر خواهد بود. 

وی تصریح کرد: شبکه های معاند ماهواره ای و فضای مجازی مروج بی توجهی به عفاف و حجاب هستند لذا در این زمینه باید با تولید محتوا اسلامی به مقابله با این تهاجم پرداخت. 

احمدی سپس با اشاره با جایگاه ویژه شورای فرهنگ عمومی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و زیست عفیفانه، گفت: توجه ویژه تمامی دستگاه های به لزوم اجرای دقیق مصوبات این شورا به عنوان مرجع اصلی سیاستگذاری فرهنگ عمومی، می تواند به هم افزایی و وحدت رویه در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کمک شایانی داشته باشد. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت منظم و با تکیه بر تحلیل و بررسی میدانی از وضعیت حجاب در سطح جامعه برگزار شود.

انتهای پیام/