معتمدی گفت:آموزش‌های مهارتی شاه‌کلید ایجاد اشتغال است و مشاغل آینده و آینده مشاغل در گرو پیوند ناگسستنی دانش و مهارت است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی فنی و حرفه ای لرستان، حشمت اله معتمدی اظهار داشت: خوشبختانه سازمان فنی حرفه ای، با حمایت از اقداماتی همچون بازگشت اعتبار ناشی از تبصره ۷۵ و درآمد حاصل از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه‌شده در سطح هر استان، به استان مرجع، منابع درآمدی را مشخص نموده‌است و با تلاش مستمر و ارائه آموزش‌های مهارتی به روز و نوین و البته مورد نیاز بازار کار، می توانیم درآمد خویش را ارتقاء بخشیم.

وی افزود: همه مدیران دفاتر فنی و حرفه ای نسبت به راه اندازی، تجهیز و بهره برداری گسترده و تخصصی تر از واحدهای مشاوره مراکز خود، در جهت خدمت حداکثری و مثمرثمری بپردازند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان با اشاره به تفاهم ‏نامه کشوری در راستای اجرای طرح مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در حوزه مشاغل و کسب و کارهای نوین (موسوم به طرح نخلستان)، عنوان کرد: توانمندسازی جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی با استفاده از آموزش های مهارتی مورد نیاز و بروز می تواند شرایط ایجاد بازار کار خود را در کشور فراهم نماید، لذا تاکید ویژه در اجرای این طرح در سطح استان، در دستور کار است.
وی با اشاره به فرارسیدن تعطیلات تابستان دانش‌آموزان و توجه به این نکته که، مهارت آموزی می تواند برطرف کننده نیازهای آینده کشور باشد، گفت: بایستی هر مرکز آموزشی تبدیل به یک مدرسه تابستانه مهارتی شود تا استعدادیابی و جذب دانش آموزان به رشته های مهارتی را افزایش دهیم و دانش آموزان را به سمت و سوی مهارت های حرفه ای هدایت کنیم تا این نسل آینده‌ساز پس از فارغ التحصیلی، کمتر دچار پدیده بیکاری شود.
معتمدی با بیان اینکه ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در بیستمین دوره از مسابقات ملی مهارت تا ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، ادامه دارد،بیان کرد: کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه‌ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای بین جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از مهم‌ترین اهداف برگزاری این المپیاد ملی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت:متقاضیان شرکت در این مسابقات باید یکی از مدارک، گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در رشته های مرتبط، دیپلم کاردانش یا فنی وحرفه ای در رشته های مرتبط، فارغ التحصیلان دانشگاه فنی وحرفه ای و دانشکده های مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی به غیر از رشته های امنیت سایبری- پردازش ابری، توسعه نرم افزارهای موبایل، راهکارهای نرم افزار برای تجارت، مدیریت سیستم های تحت شبکه و طراحی و توسعه وب، را دارا باشند.
وی تاکید کرد: بایستی با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های خود، شرایط جذب و حضور حداکثری جوانان مستعد و نخبه مهارتی استان، در این المپیاد ملی را فراهم کنیم.
معتمدی خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی شاه‌کلید ایجاد اشتغال است و مشاغل آینده و آینده مشاغل در گرو پیوند ناگسستنی دانش و مهارت است.

انتهای پیام/