ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه بایستی مبارزه با گرانفروشی از تولید تا فروش شکل گیرد،گفتند:راه اندازی قرارگاه حمایت از تولید داخلی ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ۲۷ خرداد سالگرد تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام(ره) در سال ۵۸ است که جهاد سازندگی که در ادامه به نام جهاد کشاورزی نامگذاری شد از سال ۵۸ تاکنون مراحلی از رشد و تحول را از جهت کمیت و کیفیت پشت سر گذاشته و امروز امنیت غذایی تبدیل به اقتدار غذایی شده است و این وظیفه ای می باشد که بخشی به عهده جهاد کشاورزی است.

وی افزود: ایران با توجه به منابع غنی آب و خاک، نیرو انسانی، دانش و تجربه به همراه افزایش بهره وری و حمایت از کشاورزان با دادن ابزار و امکانات و بیمه محصولات و تسهیلات و توسعه سرمایه گذاری در این حوزه و همچنین صادرات محصولات از امور مهمی است که جهاد کشاورزی هم در کشور و هم در استان می تواند با امنیت غذایی و اقتدار غذایی را فراهم و معیشت عزتمندی را برای کشاورزان فراهم کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالروز انفجار در حرم رضوی، عنوان کرد: ۳۰ خرداد سالروز اعلام جنگ مسلحانه منافقین منفور علیه نظام در سال ۱۳۶۰ است که ملت ایران در روز ۳۰ خرداد و پس از آن به یاد دارند که این منفورترین انسان های روی زمین در کوچه و خیابان‌ها به ترور و شهادت بهترین فرزندان این ملت اقدام کردند و کتابی قطور از زشتی خود را نشان دادند.

وی تصریح کرد: منافقان به خیال خودشان با توجه به حمایت هایی که از آنها می شد، تصور می کردند می توانند حاکمیت را به دست بگیرند اما جاسوسی و وطن فروشی و نوکری اجانب که از صفات برجسته این گروهک است، کار را به جایی رساند که در ۱۳۷۳ هم بمب گذاری در حرم را انجام دادند و امروز سازمان منافقان در نزد ملت ایرانف پلیدترین انسان های روی زمین هستند.

شاهرخی با اشاره به شهادت شهید چمران، گفت: ۳۱ خرداد سالروز شهادت شهید چمران است که این بزرگوار استادی بود که از نظر علمی از معتبرترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شد که می توانست زندگی مرفهی داشته باشد اما راهی را انتخاب کرد که راه مردان خدا بود و در خدمت فرامین امام(ره) قار گرفتند و به حقیقت عبودیت نائل شدند که این خواسته خدا را بر خواسته خود ترجیح می دهد و به همین مناسبت استادان در گام دوم انقلاب برای تحقق جامعه اسلامی، پولت اسلامی و تمدن اسلامی وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر صرفه جویی آب، بیان کرد: آب از مهمترین عواملی است که به زندگی شکل می دهد و هیچ کشوری بدون آب از ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نمی تواند برخودار باشد و ایرانی که پهنه نیمه خشک قرار دارد باید مسئله آب در صدر مسائل باشد و ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی است، صرفه جویی و مصرف درست آب باید جزء اولویت ها باشد.

وی اظهار داشت: انتظار می رود برای تولید کالاهایی که مورد مصرف عمومی مردم است تدابیری اندیشیده شود که از تولید تا مصرف قیمت عادلانه ای داشته باشند و مبارزه با گرانفروشی از تولید تا فروش شکل گیرد.

شاهرخی بیان کرد: مطلع شدیم که حجت الاسلام محمد حسین زرگرانی از علمای برجسته لرستانی و خرم آباد در قم آسمانی شدند، این روحانی در همان دورانی که در دبستان مشغول تحصیل بود جزء دانش آموزان نخبه بودند و به سمت حوزه علمیه هدایت یافت و از محضر مبارک علمای بزرگ بهره جست.

ضرورت راه اندازی قرارگاه حمایت از تولید داخلی

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در شهرستان بروجرد، قرارگاه حمایت از تولید راه اندازی شد و تاکنون ۴۰ واحد در این قرارگاه مورد حمایت قرار گرفته اند تا با رفع مشکلات بتوانند در تولید و اشتغال فعالیت نمایند.

وی با اشاره به نظارت بر بازار افزود: بازار باید با دقت بسیار زیادی کنترل شود و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری گردد که برای نظارت و کنترل دقیق تر می طلبد که بسیجیان و پیشکسوتان دولت را همراهی نمایند.

امام جمعه بروجرد با بیان این که مهمترین مطابله مردم از دستگاه قضا برخورد با متخلفان است، عنوان کرد: این هفته مصادف با هفته قوه قضائیه است که برخورد با متخلفان بدون ملاحضه صورت گیرد.

وی با اشاره به سالروز انفجار در حرم رضوی،تصریح کرد: مردم نسبت به اهل بیت(ع) ارادت ویژه ای دارند و منافقان تلاش داشتند تا با چنین اقداماتی این ارادت را کمرنگ کنند ولی موفق نشدند و روز به روز ارادت مردم به امامان بیشتر می شود.

حسینی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب افزود: صرفه جویی در فصل تابستان بسیار ضروری است و بخشی از آب به دلیل عدم بهینه سازی در بخش کشاورزی، هدر می رود که باید همه همکاری نمایند تا با استفاده درستف از قطع و تنش آبی جلوگیری شود.

تعهد و شایستگی‌ها ملاک نصب مدیران باشد

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت، اظهار داشت: خداوند متعال راه و روش‌های زیادی دارد و به انسان فرصت می‌دهد که توبه کند تا شاید از خواب غفلت بیدار شود.

وی با اشاره به فضیلت نماز جمعه و عبادت در روز جمعه، افزود: خداوند متعال نیکی‌های انسان را در روز جمعه را چند برابر حساب کرده و درجات او را بالا می‌برد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری جهاد تبیین بر همه ما واجب است، بایستی خدمات نظام را بیان کرد.

وی با اشاره به‌ضرورت خودکفایی درزمینه های مختلف، تصریح کرد: مسئولان بایستی در بخش کشاورزی که یک محور حیاتی کشور است، توجه جدی داشت و باید این امر را سبک نشماریم و برای آن برنامه‌ریزی دقیق داشت.

طهماسبی گفت: در بعضی از بخش‌ها به دلیل عدم نظارت جدی قیمت‌ها سرسام‌آور شده است.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن گلایه از مسئولان کشوری به دلیل تعلل در احداث سد معشوره، بیان کرد: بایستی آب‌های روان در کوهدشت مهار شود و روی آن، سدسازی شود.

وی با اشاره به اینکه مرگ اسراییل نزدیک است، گفت: دوران شیطان بزرگ دیگر تمام‌شده است و ملت‌های آزاده جهان بیدار و هوشیار هستند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه «ونزوئلا و ایران» دو شریک راهبردی هم به‌حساب می‌آیند، اظهار داشت: حضور ایران در حیات خلوت آمریکا، نشان از قدرت ما در سطح جهانی دارد.

وی گفت: سرود بسیار سازنده سلام فرمانده معرکه ایجاد کرد، انصافاً این همایش نیز در کوهدشت به‌خوبی و باشکوه اجرا شد و سراسر معنویت، اخلاص و امیدآفرین بود.

طهماسبی با اشاره به تحولات عراق، گفت: ملت عراق و گروه‌هایی مثل حشد الشعبی بسیار مهم هستند، متأسفانه لیست موسوم به مقتدی صدر از مجلس خارج و استعفا داده‌اند و این اقدام در راستای بی‌ثباتی عراق تأثیر دارد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: در عزل و نصب‌ها دخالت نمی‌کنم، ملاک قانون است مدیرکل‌ها معیارهای الهی، قانون، تعهد و شایستگی‌ها را برای نصب مسئولان در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان نظارتی جدی بر بازار داشته باشند، گفت: افراط‌وتفریط در کوهدشت جواب نمی‌دهد میزان خط قرآن، امام و رهبری است.

انتهای پیام/