ویسکرمی گفت: ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث سد معشوره در نظر گرفته شده که به زودی تخصیص داده می شود.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: حجم آب موجود در پشت سدهای استان ۷۴٫۹۵ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر مجموع آب ورودی‌ شش سد استان ۰٫۲۶ متر مکعب بر ثانیه و میزان آب خروجی از سدها ۱٫۳۷۵ متر مکعب برثانیه است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان عنوان کرد: با توجه به میزان نزولات جوی تا این لحظه و کاهش قابل ملاحظه حجم آب موجود پشت سدها، رعایت الگوی کشت و مدیریت میزان برداشت از منابع آبی و مصرف بهینه ضروری می باشد.

وی با اشاره به سدهای نیمه کاره استان، بیان کرد: برای تکمیل سد بختیاری ۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این پروژه طبق زمانبدی ظرف ۱۰ سال ساخته شود اما با توجه به اینکه راه دسترسی سد دچار آسیب هایی شده، هزار میلیارد تومان برای بخش دسترسی راه این سد نیاز است تا در آینده با مشکلاتی همراه نشود و زیرسازی مناسبی داشته باشد.

ویسکرمی تصریح کرد: در گذشته کارشکنی هایی برای ساخت سد معشوره صورت گرفته ولی هم اکنون وزارت نیرو اراده جدی برای تکمیل پروژه دارد که قرارداد واگذاری به پیمانکار داده شده و تجهیزات مورد نیاز در این محل مستقر شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده که از خرداد به بعد تخصیص داده می شود و قول داده شده این اعتبار در اختیار مجری طرح قرار گیرد تا پروژه روند بهتری داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان اظهارداشت: نیاز است تملک اطراف این سد تسریع یابد و از دیگر اقدامات لازم، بحث مطالعات بود که تلاش می شود با برنامه ریزی و پیگیری ها شاهد پیشرفت خوبی در روند سد سازی استان باشیم.

انتهای پیام/