یک گزارش جدید نشان داد که احتمال بستری شدن کودکان به دلیل کووید ۱۹ در مراحل اولیه پاندمی در مقایسه با آنفلوانزا بیشتر بوده است.

به گزارش سفیرافلاک، همچنین محققان پی بردند کودکان مبتلا به کووید ۱۹ در مقایسه با کودکان مبتلا به آنفلوانزا زمان بیشتری را در ICU سپری کردند.

به گفته محققان، احتمال ابتلای کودکان به بیماری شدید ناشی از کووید ۱۹ در مقایسه با بزرگسالان کمتر است، اما همچنان در معرض خطر هستند.

تحقیقات نشان داده است که کووید ۱۹ هنوز در کودکان خطرناک‌تر از آنفلوانزای فصلی است.

به طور کلی، کووید ۱۹ در کودکان بسیار کمتر از بزرگسالان است، اما کودکان می‌توانند به راحتی آلوده شده و در برخی موارد به بیماری‌های جدی مبتلا شوند.

این گزارش نشان داد که در ۱۵ ماه اول پاندمی، دو برابر تعداد کودکانی که به دلیل آنفلوانزا در طول ۲ سال قبل از پاندمی در بیمارستان بستری شده بودند، به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شدند.

بر اساس یافته‌ها، بستری در بخش مراقبت‌های ویژه اطفال (PICU) در کودکان بستری با کووید ۱۹ در مقایسه با کودکان بستری شده با آنفلوانزا طولانی‌تر بود.

برخی از متخصصان بیماری‌های عفونی گمان می‌کنند که کووید ۱۹ در ۱۵ ماه اول همه‌گیری در کودکان خطرناک‌تر بود، زیرا یک ویروس جدید بود و کودکان هیچ ایمنی قبلی نداشتند.

به گفته آکادمی اطفال آمریکا، مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ در بین کودکان هنوز بسیار نادر است.

  • منبع خبر : مهر