کرم وند گفت: نصب مستقیم پمب بر روی کنتور و يا شبکه توزيع آب غیر قانونی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب لرستان، حمیدرضا کرم وند اظهار داشت: هر مشترکی که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمب برای تقویت فشار آب داخل ساختمان باشد باید بین پمب و کنتور از مخزن ذخیره آب استفاده کند.

 وی افزود: طبق بند ۲-۳۴-۴ آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب کشور در مواردی که در شبکه افت فشار و یا کمبود آب وجود دارد مشترک اجازه نصب پمب بر روی شبکه آب شهری به طور مستقیم را نخواهد داشت و در صورت تخلف، شرکت نسبت به قطع انشعاب آب تا برچیدن پمپ اقدام خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان به مشکلات ناشی از نصب مستقیم پمب بر روی شبکه آب اشاره و تاکید کرد: این اقدام باعث نشان دادن مصرف غیر واقعی بر روی کنتور آب و تحمیل آب بهای بسیار بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترکین و همچنین ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد تعداد زیادی پمب های خانگی بر روی شبکه آب شهر موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شوند که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا دارای نشتی است.

وی از مشترکین درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا وجود انشعابات غیرمجاز و نصب پمب بدون مخزن بر روی شبکه آب به مرکز ارتباط مردمی ۱۲۲ این شرکت که به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی است و تماس با آن رایگان می باشد اطلاع داده شود تا همکاران در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

انتهای پیام/