رضایی نژاد گفت: تعداد پایگاه های علمی پژوهشی در استان لرستان به 20 پایگاه افزایش می یابد.

مهدی رضایی نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سازمان بسیج علمی پژوهشی استان از ایده های نوآورانه نخبگان بسیجی در همه سطوح بلوغ فناوری که شامل ۹ مرحله است، حمایت می کند.

وی افزود: در این راستا از مرحله اول تا ششم که از ارائه ایده تا تولید نمونه صنعتی با قابلیت تجاری سازی است، در مراکز رشد بسیج مورد حمایت قرار می گیرد که در همه شهرستان ها، بسیج علمی یک مرکز رشد فعال است و در واقع تا زمانی که ایده به محصول تبدیل شود این حمایتها ادامه دارد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه لرستان تصریح کرد: بعد از این مرحله که شامل مرحله ششم تا نهم می شود، سازمان بسیج علمی پژوهشی، سبد حمایتی برای مشارکت در تولید انبوه را در نظر گرفته و در این مرحله تسهیلاتی پرداخت می شود تا طرح مورد نظر تولید و تجاری سازی گردد.

رضایی نژاد خاطرنشان کرد: در کنار همه مراکز رشد در شهرستانها، بسیج علمی، خانه نخبگان هم دارد که کار این بخش، احصاء مسائل فناورانه و ارائه راهکار جهت پوشش طرح های نخبگان است، همچنین دو مرکز تحقیقات پلاسما و لیزر در استان نیز فعال هستند.

وی با اشاره به پایگاه های علمی در سطح استان، گفت: بسیج علمی در سطح پایگاه های محلات هم وارد شده و ۱۵ پایگاه محلات به پایگاه علمی تبدیل شده است که تلاش داریم تا این تعداد پایگاه علمی را به ۲۰ پایگاه افزایش دهیم.

انتهای پیام/