رستمی گفت: 900 نفر نیازمند کوهدشتی در سامانه طرح حامی توسط مراکز نیکوکاری ثبت نام شدند.

قاسم رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: طرح حامی در شهرستان کوهدشت اجرا می‌شود؛ این طرح به‌منظور رفع فقر مطلق از سوی دولت سیزدهم راه‌اندازی شده است.

وی افزود: با تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد منعقدشده است، افراد نیازمندی که در دهک‌های سه به پایین قرار دارند و هیچ شرایطی برای تحت پوشش قرار گرفتن در سایر نهادهای حمایتی ندارند را شامل می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کوهدشت عنوان کرد: سامانه حامی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت ثبت مشخصات نیازمندان در این راستا مهیا شده است و خود سامانه نیز راستی آزمایی را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: مراکز نیکوکاری کمیته امداد شهرستان تاکنون حدود ۹۰۰ نفر را در این سامانه به ثبت رسانده‌اند و در این راستا هیچ‌گونه محدودیت تعداد وجود ندارد.

رستمی گفت: میزان درآمد هر فرد به‌استثنای یارانه و بحث هدفمندی آن، باید زیر ۵۰۰ هزار تومان باشد؛ ارائه مستمری به‌صورت چند ماه و هم‌چنین اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی کم‌بهره در ذیل این طرح اندیشیده شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کوهدشت با اشاره به عمق محرومیت کوهدشت، گفت: متولی اصلی این طرح تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و کمیته امداد نیز دبیر آن است، مساجد، پایگاه‌های مقاومت، کانون‌های فرهنگی، دهیاران، مراکز نیکوکاری و… با ایجاد کد دسترسی توسط اداره تعاون می‌توانند در راستای ثبت نیازمندان اقدام کنند.

انتهای پیام/