مشاهدات جدید در خصوص ذرات زیراتمی نشان داد که ترکیبات خورشید با آنچه قبلا می دانستیم تفاوت دارد.

به گزارش سفیرافلاک، گفته می‌شود خورشید بیشتر شامل ترکیباتی مثل هیدروژن و هلیوم است؛ البته عناصر سنگین‌تری مثل اکسیژن و کربن هم در ترکیبات خورشید گزارش شده، اما در میزان آن‌ها بین محققان اختلاف نظر وجود دارد.

گزارش‌های جدید حاکی از این هستند که مشاهدات جدید در خصوص ذرات زیراتمی، که با عنوان نوترینو (neutrino) شناخته می‌شوند، نشان می‌دهد که خورشید ذخیره فراوانی از فلزات (عناصر سنگین) دارد.  در واقع نوترینو‌ها نشان می‌دهند که خورشید از آنچه قبلاً تصور می‌شد کربن و نیتروژن بیشتری دارد. مشاهدات جدید به محققان ثابت کرده که برای یافتن ترکیبات و عناصر موجود در خورشید، باید مطالعات و تحقیقات بیشتری انجام دهند.

اگر خورشید نسبت به آنچه اکنون از آن می‌ دانیم، میزان بیشتری کربن، نیتروژن و اکسیژن داشته باشد، همه درک و آگاهی ما از ساختار عناصر شیمیایی تشکیل‌ دهنده جهان و چگونگی تکامل، زندگی و مرگ ستارگان، تغییر خواهد کرد. همانطور که بالاتر نیز ذکر شد هنوز چیز‌های زیادی وجود دارند که ما نمی‌ دانیم.

منظره خورشید

در نهایت باید گفت همانطور که هنوز سیاره ها و … بیشتری کشف می شوند، حقیقت ماجرا این است که هنوز به بررسی‌ های بیشتری درخصوص نوترینو‌ها نیاز است تا درباره ماهیت خورشید بدانیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان