متا و سایر غول‌های فناوری گروه استاندارد متاورس را بدون اپل تشکیل می‌دهند.

به گزارش سفیرافلاک، شرکت متا، مایکروسافت و غول‌های فناوری دیگر که برای ساخت مفهوم متاورس با یکدیگر رقابت می‌کنند، گروهی را برای توسعه استاندارد‌های صنعتی تشکیل داده‌اند که دنیای دیجیتال شرکت‌ها را با یکدیگر سازگار می‌کند.

این گروه شامل بسیاری از بزرگترین شرکت‌های فعال در این فضا همچون سازندگان تراشه، شرکت‌های بازی و همچنین نهاد‌های تعیین کننده استاندارد مانند کنسرسیوم جهانی وب (W۳C) هستند.

براساس گزارش‌ها، شرکت اپل یکی از بزرگترین غایب‌های این فهرست است که تحلیلگران انتظار دارند با معرفی هدست واقعیت مختلط در سال جاری یا آینده، وارد رقابت در  مسابقات متاورس شود. علاوه بر اپل، شرکت‌های بازی Roblox و Niantic و برنامه‌های متاورس مبتنی بر رمز ارز‌های نوظهور مانند The Sandbox یا Decentraland در این فهرست وجود نداشتند.

معرفی چنین دستگاهی، اپل را در رقابت مستقیم با متا قرار می‌دهد، که آینده خود را بر روی رشد متاورس گذاشته و سرمایه گذاری زیادی روی سخت افزار انجام می‌دهد تا دیدگاه خود را از جهان‌های مجازی به هم پیوسته به واقعیت تبدیل کند.

گروهای استاندارد متاورس

متا که  نام خود را سال گذشته تغییر داد، برنامه‌هایی را برای یک هدست واقعیت ترکیبی با نام رمز کامبریا که امسال عرضه می‌شود، فاش کرده است. اپل برای محتوای سه بعدی در متاورس با پیکسار بر روی فرمت فایل “USDZ” و Adobe کار کرد تا اطمینان حاصل کند که از فرمت پشتیبانی می‌کند.

نیل تروت، یکی از مدیران شرکت سازنده تراشه انویدیا که ریاست انجمن استاندارد‌های متاورس را بر عهده دارد، گفت که  هدف از این انجمن تسهیل ارتباط بین انواع سازمان‌ها و شرکت‌های استاندارد برای ایجادعملکرد متقابل  در متاورس است، بدون توجه به اینکه غیبت اپل چه تاثیری بر این هدف خواهد داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان