مایکروسافت فناوری تشخیص چهره خود که با هوش مصنوعی کار می‌کند را حذف خواهد کرد.

به گزارش سفیرافلاک، شرکت مایکروسافت به شدت از افزایش واکنش‌ها نسبت به فناوری تشخیص چهره آگاه است و در پاسخ به آن، می‌خواهد پروژه مهمی را تعطیل کند. این شرکت فاش کرده است که فناوری تشخیص چهره را که می‌تواند احساسات و همچنین ویژگی‌هایی مانند سن، جنسیت و مو را به دست آورد، بازنشسته خواهد کرد.

به گفته مایکروسافت، هوش مصنوعی سوالاتی در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد کرد. همچنین در این فناوری هیچ توافق روشنی در مورد تعریف احساسات وجود نداشت و هیچ راهی برای ایجاد پیوند کلی بین عبارات و احساسات وجود نداشت.

کاربران جدید برنامه نویسی Face مایکروسافت دیگر به این ویژگی تشخیص چهره دسترسی ندارند و مشتریان فعلی می‌توانند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ از آن استفاده کنند.

فناوری تشخیص چهره

این تصمیم مایکروسافت در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت برای اولین بار چارچوب استاندارد هوش مصنوعی مسئولیت پذیر خود را با عموم به اشتراک گذاشته است. این دستورالعمل‌ها فرآیند تصمیم‌گیری این شرکت، از جمله تمرکز بر اصولی مانند حریم خصوصی و شفافیت را نشان می‌دهد. این همچنین نشان دهنده اولین به روز رسانی بزرگ استاندارد از زمان معرفی آن در اواخر سال ۲۰۱۹ است.

مایکروسافت اولین شرکتی نیست که در مورد توقف تشخیص چهره فکر می‌کند. شرکت آی‌بی‌ام نیز به دلیل نگرانی از اینکه پروژه‌هایش برای نقض حقوق بشر استفاده شود، کار در این زمینه را متوقف کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان