ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه حادثه هفتم تیر، نقاب از چهره منافقان برداشت، گفتند: ترمیم ساختار معیوب نظام بانکی و مالی کشور ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به کاهش جمعیت، اظهار داشت:با توجه به کاهش جمعیت، نیازمند تدابیری است که در آینده نرخ منفی جمعیت نداشته باشیم و الان در مرحله هشدار هستیم که اگر ادامه یابد جمعیت سالخوردگان افزایش می یابد و کاهش نیرو را به همراه دارد و مهمتر از همه پایین آمدن ضریب امنیتی است.

وی افزود: ایر ان کشوری با تمدن و فرهنگ کهن است که دارای منابع غنی است و در طول تاریخ مورد طمع بوده و این نیازمند مردانی مومن و انقلابی است تا دیگران به کشور ما طمع نکنند، در این راستا مجلس شورای اسلامی و دولت مصوباتی را به عنوان مشوق ابلاغ کردند که باید بدون کاستی و با دقت اجرا شود تا میزان فرزند آوری افزایش یابد و کسانی که این آب و خاک را دوست دارند به این مهم عمل کنند، همچنین خانواده های پرجمعیت تکریم شوند و بسترهایی فراهم شود تا بر شکوه و عظمت اسلام و مسلمین افزوده شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به هفته قوه قضاییه عنوان کرد: ضابطین دستگاه قضا و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با برنامه و دقت به صورت شبانه روزی با یک سر نخ موضوع را دنبال می کنند تا تبهکاران را دستگیر کنند، رفتار و گفتار عادلانه بدون تبعیض از نشانه های ایمان است و هفته قوه قضیه مناسبت شهدای هفت تیر و شهادت شهید دکتر بهشتی است که شهدای این حادثه انسان هایی مخلص، بصیر و آگاه بودند که در راه ارزش‌های اسلام به شهادت رسیدند، این حادثه نقاب از چهره منافقان کنار زد و این شهادتها، انسجام مردم را حفظ کرد و حقانیت نظام را نشان داد.

وی تصریح کرد: شهید حجت‌الاسلام رحیمی دارای همان ویژگی هایی زیادی بود که دارای شجاعت و قاطعیت بود و این شهید عمر خود را صرف اسلام و انقلاب کرد که رهبری در سفری به استان تعابیری از شهید داشتند که حکایت از بصیرت بود، اگرچه این شهید رنج زیادی کشید ولی خللی وارد نکرد و تقوای الهی به آنها بصیرتی داده بود که برخی از رویدادهای سیاسی و اجتماعی را قبل از وقوع مطلع می شد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به پنجم تیر هفته مبارزه با مواد مخدر افزود: برنامه هایی که هم بر کمیت و کیفیت آنها افزوده شود و هر سال شاهد کاهش کسانی باشیم که مبتلا به اعتیاد می شود.

وی با اشاره به سالروز وفات امام جواد(ع) گفت: امام جواد(ع)در سن هشت سالگی به امامت رسید و با دسیسه دشمن به شهادت رسید که راهنمایی شیعیان در برابر فرقه های منحرف و تربیت شاگردان زیادی و انتصاب نمایندگانی در شهرهای دوردست، از ویژگی‌های این امام بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امام جواد(ع)امامی بود که در زمان خود به مبارزه با کفر پرداخت به گونه ای که دشمن او را تحمل نکردند و او را در سن ۲۵ سالگی به شهادت رساندند، منافقان بدترین انسان های روی زمین، جنایتکاران و منفورترین انسانها هستند که امروز برای مردم ایران دل می سوزانند همانطور که منافقان آن زمان دل می سوزانند و منافقان هیچگاه به دنبال خدمتگزاری به مردم نیستند.

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: دعای صحیفه سجادیه سراسر درس خداشناسی بوده و نشان‌دهنده عفو، رحمت و حلم خداوند است.

وی با اشاره به اینکه وجود خداوند متعال ابدی است، افزود: بایستی معارف الهی را همواره مرور کرد و در عمل کردن به آن اقدام نمود تا به کمال الهی برسیم؛ بهترین روش تربیتی آن است که به نیکی رفتار کنیم.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه به‌اندازه‌ای که بنده باشیم به ما رسالت خواهند داد، عنوان کرد: خشم و غصب بر عقل و ایمان غلبه می‌کند چراکه نور عقل با تبعیت از هوای نفس گرفته می‌شود، در این راستا باید خواهش‌های نفسانی را کنترل کنیم.

وی تصریح کرد: از علامت‌های شخص حسود این است که خودبزرگ‌بین بوده و پشت سر دیگران غیبت کرده و منکر خصائص برادر مؤمن خود می‌شود و جلو آن شخص منافقانه چاپلوسی می‌کند‌.

طهماسبی با اشاره به تبیین دیپلماسی اقتصادی، گفت: اولین قدم دولت سیزدهم درعین‌حال که دیپلماسی را خوب می‌داند در میدان نیز تاکتیک‌وار وارد می‌شود.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: دولت سیزدهم درزمینهٔ مهار کرونا و اجرای سراسری واکسیناسیون خدمت‌های بزرگی انجام دادند.

وی بیان کرد: ۱۵ الی ۲۰ درصد تحریم‌های ظالمانه، آثار به‌جای مانده از ویروس کرونا، کمبود اساسی برخی غلات بر اساس خشک‌سالی جهانی و… ازجمله از عوامل افزایش قیمت کالاهای اساسی به شمار می‌رود.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت ترمیم ساختار معیوب بودجه‌ای و بانک‌های کشور، گفت: در دولت قبل مشکلات کشور را به زلف برجام گره زدند؛ ارز ترجیحی کشور را به لحاظ اقتصادی به کشور ضربه وارد کرد که یکی از عوامل گرانی‌ها نیز همین است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه بایستی ضعف در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی، اجرا و در نظارت بر اجرا برطرف شود، بیان کرد: برخی از مدیریت‌ها فشل و پوسیده سابق هنوز آثارش باقی‌مانده است که باید اصلاح گردد.

وی با تأکید بر ضرورت جهاد تبیین در جامعه، گفت: سوریه در خط مقدم جبهه مقاومت ایستاده است و امروز جنایتکاران عالم چون اسرائیل و آمریکا به گرفتاری‌های دچار شده‌اند.

طهماسبی با اشاره به تبریک هفته قوه قضائیه و ضرورت حرکت به‌سوی قوه قضاییه طراز انقلاب، گفت: این نهاد مقدس از مناسب حکومتی است، پیاده‌سازی عدالت در جامعه بسیار مهم است؛ در زمان اضطرار، فقیه جامع شرایط اختیارات خود را می‌تواند واگذار کند؛ بخشی از اداره جامعه، مدیون سلامت این قوه است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به جایگاه عظیم قضات در انقلاب اسلامی، بیان کرد: امام راحل فرمودند: قضات امروز از متن مردم بوده از گرفتاری‌های جامعه اطلاع دارند.

وی با اشاره به اینکه سند تحول قوه قضائیه ۸ محور دارد، بیان کرد: از زحمات مجموعه دستگاه قضایی شهرستان تشکر داریم و بابت کم شدن تیراندازی‌ها نیز قدردانی می‌کنیم.

طهماسبی با اشاره اهمیت فعالیت جهادی، گفت: تجاوز به منابع طبیعی برخلاف قانون است، در راستای برخورد با این متخلفین کارهایی صورت گرفته است؛ دفاع واقع بینانه از نظام و نقد منصفانه را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/