حجت‌الاسلام مبلغی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بزرگ‌ترین ناقضین حقوق بشر هستند، گفت: دنیای غرب حقوقی برگرفته از مکتب سود خواهی دارد.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ یار امام (ره) و انقلاب، اظهار داشت: دنیای غرب حقوقی برگرفته از مکتب سود خواهی دارد و بر اساس این دیدگاه، هر آنچه که سود خود می‌داند، آن را خوب و هرچه را به زیان او است، آن را بد تلقی می‌کند.

وی افزود: تمام سیاست و رفتارهای صاحبان این مکتب بر اساس خودخواهی‌های آن‌ها است، نه خوبی و بدی ذاتی؛ بر این اساس هر وقت منافع غرب اقتضا کند هر کاری را که مقتضی باشد این منفعت را داشته باشد غرب خوب می‌پندارد و انجام می‌دهد، اگرچه منافع در نظر گرفته‌شده با کشته شدن، هزاران نفر نیز همراه باشید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حقوق بشر آمریکایی چیزی با همین جان‌مایه است، هرگز انسانیت را به معنای واقعی‌اش در نظر نمی‌گیرد و آنچه مدنظر آمریکایی‌هاست، صرفاً منافع خود آن‌ها هست، چه مشروع باشد و چه نامشروع؛ و حقوق انسان‌ها را نیز از همین زاویه در نظر می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بزرگ‌ترین ناقضین حقوق بشر هستند، تصریح کرد: ازنظر حقوق بشر آمریکایی اگر منافع غرب و آنان اقتضا کند کشوری را اشغال کنند بدون آنکه حقی برای ساکنان آن قائل باشند این کار را انجام می‌دهند و در پی آن‌چنان تبلیغاتی دروغین در جهان راه می‌اندازند که گویا حقوق انسان‌ها به خطر افتاده است.

مبلغی گفت: ما حقوق بشر آمریکایی را در کشور بارها دیده و چشیده‌ایم؛ در هفته‌ای قرار داریم که سالروز ترور رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر و به شهادت رساندن آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضا حزب و مسئولان انقلاب اسلامی می‌باشد که این‌ها خود سند مهمی از جنایت‌های ضد حقوق بشری آمریکا و منافقان و ایادی آنها به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا هدف‌هایی کاملاً استعماری، زیاده‌طلبانه وضدّ حقوق بشر دارد، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «رژیم آمریکا در حالی از حقوق بشر دم می‌زند که زشت‌ترین تصویر از نقض حقوق بشر را در رفتار مستکبرانه‌اش با ملت‌های ضعیف جهان از خود بر جای می‌گذارد.»

انتهای پیام/