رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه رشادت‌های ایلامی‌ها در جنگ باید روشنگری شود گفت: نسل جوان باید آگاه باشد که مردم ایلام و مهران چگونه با دست خالی مقابل دشمن ایستادگی کرده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در جشن مراسم سالروز آزادسازی شهر مهران در عملیات کربلای یک گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ بشریت یک آغاز و سرفصل جدید بود.

وی افزود: بیش از ۶۰ مرکز مطالعات راهبردی در کشور آمریکا در خدمت صهیونیست‌ها مسائل جهان به ویژه جهان اسلام و تحولات آن را مورد مطالعه قرار می‌دهند؛ این مراکز عموما توسط صهیونیست‌ها اداره می‌شوند، این مرکز متوجه شد که چه تاریخ جدیدی برای جهان اسلام و بشریت رقم خورده و تمام امکانات خود را در مقابل جمهوری اسلامی و ملت ایران در انقلاب اسلامی که با تکیه بر عزم و اراده الهی و به رهبری امام راحل جمهوری اسلامی را انتخاب کرده بودند، قرار دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: به فرمان امام مقاومت مردمی ملت ایران در مقابل دشمن آغاز شد این مقاومت تنها صف آرایی نیروهای نظامی و مردمی در مقابل دشمن نبود بلکه مقاومت مردم شهر مهران که مجبور به ترک خانه‌های خود شده و در مقابل دشمن از خانه و کاشانه خود دفاع و ایستادگی کردند.

سردار سلیمانی ادامه داد: قبل از انقلاب، کشور به عنوان سنگربان منافع آمریکا در منطقه بود قبل از پیروزی انقلاب سران نیروهای مسلح به دلیل تحولات انقلاب اسلامی فرار کردند و توان دفاعی و نظامی ایران دستخوش تغییرات گسترده شد؛ یکی از تهاجمات اصلی صدام بر اساس محاسبات مادی این بود که جمهوری اسلامی ساقط یا جداسازی برخی از مناطق ایران یا به قرارداد ۱۹۷۵ برمی‌گردد اما به برکت مقاومت مردم ایران و مدیریت الهی امام راحل هیچ کدام از وضعیت برای صدام نه تنها به دست نیامد بلکه برای جبران شکست در مقابل ایران مجبور حمله به کویت شد و بعد از تحولات مسائل پیش آمده صدام منفور به چوبه دار آویخته شد.

وی افزود: در موسسات مطالعات دنیا مقاله‌ای ترجمه شده که برای پیروزی در نبرد فقط تجهیزات، تکنولوژی و نیروی مسلح شرط لازم نیست بلکه شرط لازم وجود روحیه مقاومت است این مقاومت از مهران و خرمشهر آغاز شده در سراسر جهان به یک فرهنگ تبدیل گشته و محور مقاومت جهان متاثر از این پایداری است.

سردار سلیمانی در ادامه خاطرنشان کرد: سرود «سلام فرمانده» در سطح جهان بازتاب گسترده‌ای دارد این بیان کننده آن است که مسلمانان چشمانشان به ام القری جهان اسلام و به ملت ایران دوخته شده و به راه و روش ایران در بیش از چهار دهه نگاه می‌کنند.

وی با بیان اینکه رشادت‌های ایلامی‌ها در جنگ باید روشنگری شود گفت: مقاومت ایران در مقابل نظام سلطه یک داستان بسیار گسترده است ولی برای بزرگی ملت ایران و ایلام حق مطلب ادا نشده است نسل جوان باید آگاه باشد که مردم ایلام و مهران چگونه با دست خالی مقابل دشمن ایستادگی کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: بعد از پیروزی رزمندگان اسلام در شبه جزیره فاو دشمن برای جبران شکست مهران را تسخیر کرد ولی امام فرمود مهران باید آزاد شود و در یک عملیات افتخار آمیز مهرانه آزاد شد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: ملت ایران دنبال جنگ نبود بلکه با پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال سازندگی، پیشرفت و آبادانی، دستیابی به جایگاه ویژه و خاص خود ملت ایران بود و دشمن از هر جهات از جمله تحریم، کودتا، شبیخون فرهنگی و جنگ اقتصادی و در دوره اخیر نبرد و جنگ ترکیبی به راه انداخته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در پایان گفت: استمرار راه شهدا، فداکاری جانبازان و مقاومت خانواده‌های معظم شهدا را با جهاد تبیین می‌توانیم دست مایه موفقیت و پیروزی قرار دهیم، با این جهاد و در کنار آن حضور مردم در صحنه حل مشکلات کنار مسئولین قطعاً به قله‌های پیشرفت و آبادانی و سعادت دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/