شاهرخی گفت: گفت: در حالی که پیش از این سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیش از ۵ درصد نبوده است، اکنون ۱۳ درصد تولید ناخالص داخلی را این بخش و به ویژه لرستان تامین می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان سید عماد شاهرخی اظهار داشت: دولت سیزدهم از زمان روی کارآمدن دو اقدام اساسی را در بخش کشاورزی انجام داده است، نخست خرید گندم با مبلغی معقول از پنج هزار و ۵۰۰ تومان سال گذشته به ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت که اگر این اقدام زودتر و قبل از فصل کاشت صورت می‌گرفت، سطح زیر کشت بیشتری را شاهد بودیم.

وی افزود: ارزان شدن ۴۵ درصدی نرخ کود نسبت به سال گذشته را از دیگر اقدامات مثبت و اساسی دولت در بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: مردمی سازی یارانه‌ها نیز علی‌رغم همه مشکلات، امری حیاتی بود که در این زمینه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به اعطای تسهیلات سرمایه درگردش در راستای طرح مردمی سازی یارانه ها،عنوان کرد: از زمان شروع طرح تا کنون، هزار و ۳۰۰ نفر موفق به دریافت تسهیلات این بخش شدند، ۲۲۰ مرغداری از این امکان بهره‌مند شدند و ۱۸۰ میلیارد تومان نیز وام پرداخت شده تا تولید بدون کمترین مشکل کار خود را انجام دهد.

وی با اشاره به وجود ۷۵ درصدی اراضی دیم لرستان، بر جهش تولید در دیمزارها و لزوم سرمایه‌گذاری در این بخش تاکید و خاطرنشان کرد: طی برنامه ۵ ساله و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها باید تولید در دیمزارها به ۲ برابر افزایش یابد.

شاهرخی بیان داشت: در حالی که پیش از این سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیش از ۵ درصد نبوده است، اکنون ۱۳ درصد تولید ناخالص داخلی را این بخش و به ویژه لرستان تامین می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان، میانگین اشتغال بخش کشاورزی در کشور را ۱۹ درصد خواند و گفت: این آمار برای استان ۲۹ درصد است، لرستان استانی با محوریت بخش کشاورزی است و از این‌رو نیاز داریم از تجهیزات به روز و اطلاعات فنی استفاده کرده تا بتوانیم شاهد جهش تولید در بخش کشاورزی باشیم.

انتهای پیام/