زیویار گفت:مراسم اربعین یک کنگره جهانی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: به میمنت سالروز آزادسازی شهر مهران که متعلق به ایلام عزیز و همه مردم ایران اسلامی است در این منطقه، بانی یک طرح ارزشمند برای مردم هر دو استان و همه مردم ایران شدیم اما مرز بندی استانی نمی‌تواند موجب جدایی اقوام و مردم استان های مجاور شود بلکه تقسیمات جغرافیایی صرفاً به منظور تقسیم کار و انجام وظایف است و استان های همجوار با اشتراکات فرهنگی فراوان مسئولیت ها و ماموریت هایی را برای دولتمردان ایجاد می کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه مراسم اربعین یک کنگره جهانی است و متعلق به استان خاصی نیست گفت: در استان ایلام کاری کوچک را برعهده گرفته ایم که به آن افتخار می کنیم و با توجه به اینکه در ایام اربعین حدود ۲۰۰ هزار زائر لرستانی از این منطقه عبور می کنند امیدواریم بتوانیم سهمی در ایجاد رفاه و آسایش آنان داشته باشیم.

زیویار خاطرنشان کرد: ما مفتخریم که استان ایلام و لرستان معبر میلیون‌ها مسافر و زائر از داخل و خارج کشور است و این موضوع شرایط بین المللی ما را تقویت می کند و بر این اساس مرز نمی شناسیم و در کنار هم می خواهیم این نگاه را به دستگاه‌ها و مردم تسری دهیم.

استاندار لرستان با اشاره به کلنگ زنی سه هزار متر زمین آن را ظرفیتی اساسی برای زائرین اربعین عنوان کرد و گفت: در سایر ایام این بنا می تواند به عنوان یک ظرفیت مورد استفاده هر دو استان و مردم ایران قرار گیرد.

زیویار در ادامه به اشتراکات هر دو استان از جمله وجود رودخانه سیمره اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مباحث امروز، ایجاد راههای ارتباطی و دسترسی بود که موجبات ارتباط آسانتر مردم در دو استان را فراهم می کند.

انتهای پیام/