صفاپور گفت:اجرای طرح یاریگران زندگی در 2 هزار مدرسه لرستان اجرا می شود.

اردشیر صفاپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات در بحث مبارزه با مواد مخدر، اجرای برنامه ها با هدف پیشگیری از اعتیاد است که با همکاری آموزش و پرورش طرح یاریگران زندگی در دو هزار مدرسه استان اجرا می شود که در راستای اجرای این طرح، مهارت نه گفتن به تعارف مواد مخدر و همچنین ارائه آگاهی به دانش آموزان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: برگزاری کلاس های آموزشی و آموزش خانواده از دیگر اقداماتی است که انجام می شود و هرچه آگاهی بخشی در راستای خطرات و معضلات اعتیاد بیشتر باشد، قطعا می تواند در پیشگیری اثرگذارتر باشد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان عنوان کرد: البته اجرای همه این برنامه ها و طرح ها برای پیشگیری از اعتیاد کافی نیست و باید طوفان تبلیغی و حرکت گسترده ای صورت گیرد که همه افراد جامعه احساس مسئولیت کنند و بتوانند در کاهش شیوع اعتیاد موثر واقع شوند.

وی با اشاره به کمپ های ترک اعتیاد ، تصریح کرد: ۲۰ کمپ غیر مجاز ترک اعتیاد وجود دارد که برنامه ریزی شده تا این کمپ ها چنانچه نتوانند مجوز دریافت کنند، جمع آوری می شوند.

صفاپور با اشاره به این که ۳۰۰ معتاد متجاهر در کمپ ماده ۱۶ نگهداری می شوند افزود: در طول سال معتادان متجاهر جمع آوری و در این مرکز نگهداری می شوند و در صورتی که زیر ساختها مهیا باشد می توان معتادان متجاهر را جمع آوری و در این مرکز نگهداری کرد.

انتهای پیام/