مرادی با اشاره به برگزاری پاتوق فیلم کوتاه در لرستان، گفت: هنر در قالب زبان تصویر ماندگارتر و نافذتر است.

محسن مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: لرستان سرشار از اتفاقات خوب چه در دوران انقلاب و چه در دفاع مقدس بوده است؛ آیت‌الله نوری همدانی درزمینهٔ جایگاه شخصیت‌های لرستانی فرمودند: ما دو روح‌الله در ایران داشتیم یکی روح‌الله خمینی (ره) و یکی نیز روح‌الله کمالوند (ره) بودند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در وصف رشادت و دلیری رزمندگان لرستانی در ایام دفاع مقدس فرمودند: «نبرد مردان لر، بیش ازآنچه شنیدنی باشد دیدنی است.»

مسئول سینمای جوان استان لرستان عنوان کرد: امروز نهادهای فرهنگی استان کم‌کاری داشته‌ایم، هرکسی که به‌نوعی سیاست‌گذار فرهنگی می‌باشد به‌نوبه خود مقصر است چراکه اگر لرستان و نقش‌هایی که ما در انقلاب و دفاع مقدس داشتیم را در قالب هنر معرفی می‌کردیم، امروز مقام اول بیکاری را نداشتیم.

وی با اشاره به اهمیت رواج یاد شهدا و تکرار نام شهدا در جامعه، تصریح کرد: امروز یاد و خاطره شهدا در ایجاد خودباوری، استقامت در جوانان و نسل امروز نقش مهمی داشته و به عبارتی یادبود ارزش‌های انسانی و تجلیل از برترین خصال بشری است.

مرادی گفت: هر اندیشه‌ای در قالب هنر نگنجد ماندگار نیست، هنر در قالب زبان تصویر ماندگارتر و نافذتر خواهد بود، بایستی به شکل نو مخاطب را در قالب‌های هفت‌گانه هنری و محتوای فاخر تغذیه کنیم.

مسئول سینمای جوان استان لرستان خاطرنشان کرد: امروز سینمای جوان فضایی را فراهم آورده است که در اقصی نقاط کشور به‌مثابه یک مدرسه فیلم‌سازی می‌باشد و با دوره‌هایی که برگزار می‌شود جوانان مستعدی در این راستا آموزش‌ های کافی را می گذرانند.

وی با اشاره به استقبال مطلوب جوانان از برگزاری پاتوق فیلم کوتاه در لرستان، بیان کرد: در این برنامه که هر دو هفته یک‌بار یکشنبه‌ها در لرستان برگزار می شود آثار برگزیده سال نمایش داده می‌شود و در ادامه به‌نقد و بررسی آن می‌پردازیم که خود در ارتقای سطح کیفی آثار فیلم‌سازان جوان نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/