آیت الله مبلغی گفت:مسئولان لرستان مدیریت مطلوب آب را در اولویت قرار دهند.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله احمد مبلغی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر، اظهار داشت: مردم پلدختر بخشی از مردم لرستان هستند که خصائص ارزشمندی دارند اظهار داشت:صفا، صمیمت مردم با بعد اجتماعی زبانزد خاص و عام هستند و شخصیت های بزرگی از میان مردم پرورش پیدا کرده است که در دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند.

وی افزود : جاده، پل، آب، کشاورزی، نفت، گاز و انرژی از لحاظ سرزمینی. پلدختر را در استان متمایز کرده است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پل نماد فراگیر کشوری برای شهرستان پلدختر است، عنوان کرد: اگر بر اثر سیلاب بخشی از این پل ها تخریب شده نباید نیمه کاره رها شوند و هر چه زودتر باید تکمیل شوند.

وی با تاکید بر اینکه بحث آب در لرستان موضوع مهمی است، تصریح کرد: لرستان از استان های پر آب کشور که از لحاظ برخورداری وضعیت مثبتی در این استان داریم ولی چالش بزرگی در این موضوع داریم آن هم مسئله مدیریت آب است.

آیت الله مبلغی گفت:آب منشا حیات است و اگر مدیریت نشود طغیان این آن آسیب زا می شود و مردم به مانند وقوع سیلاب فروردین ۹۸ دچار خسارت و سختی برای مردم و سرزمین می شود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: به شکل تخصصی توزیع عادلانه آب، ساخت سد، پیشگیری از هدر رفت آب و جلوگیری از طغیان، مسئولان تمرکز اولویت دار بر مسئله آب باید داشته باشند.

وی گفت: پلدختر معبر آب است و خواسته مردم عبور مطلوب آب باشد، نباید همیشه سهم این مردم از آب، سیلاب و خسارت باشد.

آیت الله مبلغی با اشاره به شاخصه مهم ولایتمداری پلدختری ها یادآور شد:مردم این منطقه دارای نظام ارزشی خاص بر محوریت ولایتمداری دارند، حضور سادات و احترام مردم به آنها به خاطر پیامبر (ص) در این منطقه شعبه ای از این ولایتمداری است و توجه به نظام و رهبری، ارزش های اخلاقی، اجتماعی،دینی، انسانی و معیار گرایی از ویژگی های مردم این دیار است.

انتهای پیام/