چگنی گفت: حقوق معوقه کارگران ۳ شهرداری در لرستان پرداخت نشده است.

اشرف چگنی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: شهرداری های ویسیان، زاغه و بیرانشهر با مشکل معوقه حقوق همراه هستند به طوری که معوقات در برخی از این شهرداری ها به ۱۲ ماه هم می رسد.

وی افزود: شهرداری یک نهاد غیر دولتی است و اعتباری به عنوان حقوق به آنها پرداخت نمی شود برهمین اساس خود شورا و شهرداری ها باید برای تامین هزینه ها برنامه ریزی نمایند تا بتوانند درآمد پایدار ایجاد کنند.

رئیس شورای اسلامی لرستان تصریح کرد: یکی از مشکلات معوقات حقوق در این شهرها، این است که شهرداری ها اقدام به دریافت عوارض نمی کنند در حالی که شهرداری باید به ازای خدماتی که ارائه می دهد، عوارض دریافت کند و همین سبب کاهش درآمد و افزایش معوقات کارگران شده است.

چگنی بیان کرد: برای ایجاد یک درآمد فوق العاده هم لازم است که شهرداری ها اقدام به جذب سرمایه گذار نمایند ولی در گام اول برای تامین درآمدها، بروز کردن دفترچه عوارض است تا بتوانند هزینه های خود را پرداخت نمایند.

وی بیان کرد: در برخی از شهرهای استان خوشبختانه هیچگونه معوقه حقوق کارگران شهرداری وجود ندارد و لازم است این شهرداری ها با شوراها به گونه ای برنامه ریزی کنند تا مشکل معوقات را بتوانند برطرف کنند.

لازم به ذکر است که روز گذشته تصاویری از قفل و کاغذهایی با نوشته های تعطیل شد، بر روی در شهرداری زده شد که علت این کار را معوقات عنوان نمودند.

انتهای پیام/