ائمه جمعه لرستان با اشاره به ضرورت استمرار مبارزه با گرانفروشی در بازار، گفتند: امروز جبهه مقاومت اسرائیل را زمین‌گیر کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نمازجمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: ۲۱ تیر روز حجاب و عفاف و قیام خونین مسجد گوهرشاد است که پهلوی اول به دنبال تغییر فرهنگ اسلامی بود و قصد داشت حجاب و عفاف را از جامعه اسلامی کمرنگ کند که مردم مسلمان با این تصمیم رضا خان مخالفت کردند از جمله در مشهد که مردم تجمع کردند و ماموران حریم را شکستند، وارد مسجد شدند و جمع زیادی را به شهادت رساندند و جمعی را تبعید و شکنجه کردند.

وی افزود: وظیفه داریم این فضیلت و کمال اسلامی را بر سر دست بگیریم و عفاف و حجاب را به عنوان یک آرمان و ارزش اسلامی حفظ کنیم و با تمام وجود در ترویج و گسترش آن کوشش کنیم.

امام جمعه خرم آباد بااشاره به اهمیت روز عرفه، عنوان کرد: این روز، روزی است که خدا بندگان را به مناجات فراخوانده و سفره کرم و بخشش خدا در این روز گسترده شده و خواندن دعای عرفه امام حسین(ع) بسیار نیکو و پسندیده است البته اگر کسانی مشاغلی دارند که نمی توانند آن را بخوانند زبان و دلشان به یاد خدا باشد و عهد ببندند که بر صراط مستقیم الهی حرکت کنند، حتما مجاهدت انها سبب خشنودی خدا می شود.

وی با اشاره به عید قربان، تصریح کرد: این عید از اعیاد بزرگ اسلامی است در این روز حاجیان قربانی می کنند و برای کسانی که در حج نیستند، قربانی کردن مستحب است که گوشت های قربانی به دست جامعه هدف برسد و این کار به یاد حضرت ابراهیم(ع) که فرزندش را به قربانگاه برد و هر دو تسلیم به رضایت خدا بودند، می باشد.

امام جمعه خرم آباد گفت: مبارزه با گرانفروشی در دستور کار است و مجموعه ای در باب گرانفروشی گام برمی دارند و مبارزه می کنند، فعالیت های خوبی انجام می دهند ولی باید مستمر و با برنامه باشد و این مبارزه با گرانفروشی باید از داخل کارخانه ها آغاز شود و نرخ مصوب به اطلاع عموم مردم برسد تا بدانند این کالا چه قیمتی دارد.

وی افزود: این که قیمت درج بشود و افراد بتوانند آن را تغییر بدهند نیاز به اقدام دارد و قیمت کالاها از طریق رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی به اطلاع مردم برسد.

شاهرخی گفت: هر کشوری اصولی دارد که باید مراقبت شود و اگر می بینند تئاتری، فیلمی و یا کتابی با مبانی اسلام مخالف است باید جلوی آن را گرفت پس تهیه یک خوراک فرهنگی سالم و جلوگیری از خوراک فرهنگی ناسالم از اساس کار است که باید توجه شود.

امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: باید در مقابل بینش ها و رفتارهای هنجارشکنانه ایستاد، هم در تغییر این بینش ها موسسات فرهنگی و دینی و دانشگاه ها باید وارد شوند و در تغییر این رفتار هم دستگاه های قانون گذار و اجرایی در سطح کلان باید احساس وظیفه بیشتری کنند، در این مقطع از زمان که دشمنان با شبکه های گوناگون در فضای مجازی و ماهواره، فساد را ترویج می کنند و مبانی ارزش های دینی و خانواده را سست می کنند و اقدامات تهاجمی انجام می دهند باید در مقابل این تهاجم سخت و مخرب هم اقدامات بازدارنده و هم تهاجمی صورت گیرد.

وی گفت: تشکر می شود از جمعی بانوان لرستانی که با تجمع خود حجاب و عفاف را بر سر دست گرفتند و نشان دادند این دو مهم در این استان و شهر و در کشور ما زنده است و یک ارزش است و در بقیه محله ها با فراهم کردن مقدمات، چنین اجتماعاتی شکل بگیرد.

شاهرخی اظهار داشت: حجاب و عفاف از ضروریات دین است باید مورد تکریم قرار گیرد و بانوان اگاه مشارکت کنند و افرادی که در فضای مجازی فعالیت دارند و هرچیزی را نشان می دهند بهتر است این گونه موارد را هم نشان دهند و مقداری به فضای حقیقت بپیوندند و حجاب و عفاف را باید عموم مردم مورد توجه قرار دهند و همان فضای ارزشی که برای سلام فرمانده حاکم شد باید در این باب هم این رویداد رخ دهد.

امام جمعه خرم آباد افزود: غیرت حکم می کند که با حفظ خود و با پوش کامل از چشم های ناپاک حفظ کنیم و فضاهای عمومی و فضای دانشگاه با فضیلت حجاب و و عفاف زنده نگه داریم.

امروز جبهه مقاومت اسرائیل را زمین‌گیر کرده است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بروجرد با اشاره به هفته حجاب و عفاف، اظهار داشت: رضا خان قصد ترویج بی حجابی و الگوگیری از کشورهای غربی را داشت اما ملت ایران در برابر او ایستادند و نشان دادند حجاب در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو ۲۱ تیرماه مراسم راهپیمایی در بروجرد با حضور بانوان محجبه برگزار می شود.

وی با اشاره به افول اسرائیل افزود: با قدرت گرفتن جبهه مقاومت، اسرائیل روز به روز ضعیف تر می شود به طوری که امروز در فضای سایبری نیز از جبهه مقاومت شکست می خورد.

امام جمعه بروجرد به دستگیری جاسوس انگلیس به عنوان گردشگر خبر داد و عنوان کرد: این فرد وارد منطقه ممنوعه نظامی شده بود که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد، دشمنان و انگلیس بهتر است بدانند که با رصد مستمر اجازه جاسوسی به آنها داده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در بسیاری از توطئه ها ناکام مانده است تصریح کرد: آمریکا در پادگان نوژه همدان قصد کودتا داشت که نتوانست آن را اجرا نماید و هر بار در هر توطئه چهره پلید آنها نمایان می شود.

حسینی به قتل هایی که در بروجرد رخ داده اشاره کرد و گفت: لازم است کارهای فرهنگی در این راستا صورت گیرد چرا که قتل، یک عمل زشت است که با آبروی شهر بازی می کند.

اهمیت توزیع گوشت قربانی روز عید قربان بین نیازمندان واقعی

حجت الاسلام محمدرضا سبحانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان در لحظه مرگ، غرق در فکر می‌شود که عمر و روزگار خود را در کجا سپری کرده است و برخی به یاد می آورند آن اعمالی که کسب نموده‌ را با چشم بسته بوده است.

وی افزود: لذت بردن از زرق و برق دنیا موجب بازخواست در آخرت می شود، امیدواریم خداوند متعال چشممان را باز کند و تنبه و آگاهی به ما عنایت کند.

امام جمعه موقت کوهدشت با اشاره به اهمیت عبادت در روز عرفه،عنوان کرد: روز عرفه از روزهای بسیار مهم است، اگر کسی شب قدر را درک نکرد منتظر آمدن روز عرفه باشد.

وی ضمن تبریک عید قربان، گفت: خیران ارجمند درصورتی که اقدام به قربانی در روز عید نمودند، سعی کنند که آن را در بین فقرا و نیازمندان واقعی توزیع کنند.

سبحانی ضمن گلایه از وضعیت حجاب در کوهدشت، بیان کرد: متاسفانه چیزی به عنوان حیا برای برخی دختران باقی نمانده است، حتی برخی خانواده ها می گویند ما توان جلوگیری از رفتار برخی از فرزندان را نداریم.

امام جمعه کوهدشت گفت: مجلس خبرگان با انتخابی درست، رهبر معظم انقلاب را که شخصیتی بزرگ و باعث سرافرازی ما در تمام دنیا شده را انتخاب کردند که اقدامی بسیار مثبت توسط این نهاد مقدس بوده است.

انتهای پیام/