نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن معتقد است مصاف انتخابی دو آزادکار مدعی و نامدار وزن ۸۶ کیلوگرم بسیاری جذاب و ماندگار خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک، مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان در حالی فردا (یکشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود که مدعیان بزرگ و نامداری به میدان خواهند رفت.

در همین راستا علیرضا رضایی مدیرفنی اسبق تیم ملی کشتی آزاد در آستانه برگزاری رقابتهای انتخابی گفت: تمامی دیدارهای انتخابی حساس و مهم است و خالی از اتفاقات و صحنه‌های زیبا نخواهد بود اما یکی از مهیج‌ترین کشتی‌های چرخه انتخابی رقابت حسن یزدانی و با علیرضا کریمی خواهد بود. به ویژه اینکه این دو مدعی به خوبی از همدیگر شناخت دارند. کریمی یکی از کشتی‌گیران توانمند و عنواندار جهانی است و حالا قصد دارد دست به کار بزرگی بزند و به مصاف یکی از نوابغ کشتی ایران و جهان برود.

وی افزود: مطمئناً این دیدار یکی از بهترین مصاف‌های کشتی و حتی ورزش خواهد بود که می‌تواند یک مبارزه زیبا و ماندگار را رقم بزند. ضمن اینکه شرایط کریمی بهتر از گذشته شده و در سوی دیگر حسن یزدانیهم در بهترین شرایط خود است. در نتیجه با توجه به آمادگی مطلوب این دو ستاره کشتی ایران باید منتظر یک جدال جذاب باشیم.

پیشکسوت سنگین‌وزن تیم ملی کشتی آزاد به مسابقات انتخابی مدعیان وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم اشاره کرد و گفت: در این وزن سه مدعی باانگیزه به نام امیر حسین زارع، یدالله محبی و امیررضا معصومی داریم ک ههر کدام با توجه به فاکتور تجربه و جوانی شانس کسب دوبنده تیم ملی در رقابت‌های جهانی را دارند. این مدعیان پس از طی کردن مبارزات مختلفی در قالب چرخه انتخابی به مرحله نهایی رسیدند. البته شاید بسیاری از اهالی کشتی نگاه جدی تری به امیرحسین زارع داشته باشند اما دو مدعی دیگر هم چندان دست و پا بسته نیستند و می‌تواند نتایج خوبی به سود خود رقم بزنند.

رضایی در پایان خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده در مسابقات انتخابی تیم ملی به هیچ عنوان نمی‌توان نتیجه‌ای را پیش بینی کرد و باید همیشه در انتظار اتفاقات عجیب بود، چراکه کشتی‌گیران جوان و گمنام همواره در این مراحل با انگیزه زیادی به میدان می آیند و می‌توانند در مصاف با بزرگان کشتی تمام معادلات را برهم بزنند. به همین دلیل است که کشتی به عنوان یک رشته بی رکورد ورزشی همواره جذابیت و حساسیت خود را دارد و می‌تواند مبارزات ماندگاری را در تاریخ این رشته ثبت کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر