محمدی گفت: ۲۴ واحد تولیدی لرستان در تملک بانکها قرار دارد که پیگیری برای خارج کردن این واحدها از تملک بانک در دستور کار است.

فرزاد محمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: احیا و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی راکد، از مهمترین اهداف و برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد و به صورت مستمر با برگزاری جلسات و پیگیری ها تلاش می شود تا این واحدها مجدد احیا شوند.

وی افزود: طی سال های گذشته، بانکها به دلیل طلبی که از واحدها برای پرداخت اقساط در ازای تسهیلات داشتند، اقدام به تملک واحدهای تولیدی کردند که این کار سبب تعطیلی کارخانه و بیکاری صدها کارگر شده بود اما اقداماتی صورت گرفت تا این واحدها از تملک خارج شوند.

معاون صنایع شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: ۶۱ واحد تولیدی در تملک بانک های استان بودند که از این تعداد ۳۷ واحد واگذار شده ولی قطعی نشده که از این تعداد ۸۰ درصد واحدهای واگذار شده، تعطیل و غیر فعال هستند.

محمدی عنوان کرد: بانکها باید توجه داشته باشند که واحدهای تولیدی را به افرادی واگذار کنند که اهلیت داشته باشد و توانایی لازم را برای احیای واحد داشته باشد تا بتوانند در کمترین زمان واحد را به چرخه تولید بازگردانند.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی از واحدها بعد از واگذاری از سوی بانکها، ۱۱ سال است که بلاتکلیف مانده اند و پیگیری های لازم در دستور کار است تا این واحدها تعیین تکلیف شوند که در این راستا اخطارهایی به سرمایه گذاران جدید داده شده تا تکلیف را مشخص کنند چرا که برخی از افراد در این میان به دنبال سوداگری هستند.

معاون صنایع شهرک های صنعتی لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۴ واحد تولیدی در تملک بانکها قرار دارد که پیگیری برای خارج کردن این واحدها از تملک بانک در دستور کار می باشد.

انتهای پیام/