زیویار گفت: بخشی از پروژه های استان لرستان از وضعیت رکورد خارج شده است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: دستور کار مهم جلسه امروز در رابطه با بررسی مدل توزیع اعتبارات عمرانی و هزینه ای بود که از حدود یک ماه قبل این مدل با برگزاری جلسات و تبادل اطلاعات میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی با سایر دستگاه های اجرایی صورت پذیرفته و در نهایت تصمیمات لازم اتخاذ شده است. 

وی افزود: در بحث ترسیم مدل توزیع اعتبارات استان، سه رکن مساحت، جمعیت و محرومیت مورد توجه قرار گرفته و موضوعات مهمی از قبیل کم آبی، برگزاری کنگره شهدا، کشاورزی و سایر موارد مهم و راهبردی استان به خوبی در این مدل دیده شده است. 

زیویار تصریح کرد: در جلسه امروز پس از بررسی و تبادل نظر میان اعضای شورا مقرر گردید مواردی به مدل توزیع اعتبارات افزوده شود که پس از انجام تغییرات و اصلاح، حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ خواهد شد. 

استاندار لرستان افزود: پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به لرستان از مهمترین مواردی است که در بحث اجرای مدل توزیع اعتبارات به آن پرداخته و بخشی از اعتبارات مورد نیاز پروژه های استان نیز به آنها تزریق شده و جهش های خوبی در پیشرفت پروژه ها رخ داده است. 

زیویار خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از پروژه های استان که در مدل توزیع اعتبارات مورد توجه قرار گرفته است مربوط به سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ است و عملیات تعدادی از آنها با توجه به اعتبارات اختصاص یافته، آغاز شده که بیمارستان نیایش خرم آباد، بیمارستان رازی کوهدشت، چهار خطه خرم آباد به دلفان و جاده چهار خطه ازنا به شازند بخشی از این پروژه ها به شمار می آیند. 

وی با بیان اینکه اعتبار این پروژه ها عمدتاً به صورت ریالی یا از محل تسهیلات ماده ۵۶ قانون بودجه در اختیار پروژه‌ها قرار می ‌گیرد، تصریح کرد: با آغاز عملیات اجرایی پروژه ها توسط دستگاه های اجرایی استان، این پروژه ها از حالت رکود خارج شده و با توافقاتی که با بانک‌های عامل صورت پذیرفته، تسهیلات مورد نیاز برای ادامه روند عملیات اجرایی پروژه های استان طی ماه های آتی در اختیار قرار خواهد گرفت. 

استاندار لرستان تاکید کرد: پیگیری راه اندازی مجدد پروژه های استان در بخش عمرانی و اقتصادی و خارج کردن آنها از حالت رکود از مهمترین اقداماتی است که دستگاههای اجرایی باید اقدامات لازم را در زمینه جذب اعتبارات مورد نیاز عملیاتی کنند.

انتهای پیام/