کوشکی با بیان اینکه روند کرونا در لرستان رو به افزایش است، گفت: ۲۹ بیمار جدید کرونایی شناسایی شد.

به گزارش سفیرافلاک مریم کوشکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۲۹ لرستانی به کرونا مبتلا شدند و مجموع مبتلایان به ۲۱۸ هزار و ۶۱۹ نفر رسید.

وی افزود: از روز گذشته تاکنون موردی از مرگ و میر ناشی از کرونا گزارش نشده و آخرین آمار قربانیان کووید ۱۹ در لرستان، دو هزار و ۸۴۸ نفر است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان تصریح کرد: هم اکنون ۱۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان قرار دارند که با توجه به افزایش بیماران کرونایی، پیش بینی می شود این آمار افزایش داشته باشد.

کوشکی با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا گفت: تاکنون ۸۹.۳ درصد دوز اول، ۷۹.۵ دوز دوم و آمار پوشش واکسیناسیون رصدخانه ۳۶.۴ دوز سوم را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه آمار مبتلایان کرونا روند افزایشی دارد و مردم پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند افزود: آمار مبتلایان به کرونا از هفته گذشته تاکنون به سرعت در حال افزایش است و با توجه به این روند افزایشی در کشور اوضاع نگران کننده بوده و مردم باید مراقب باشند.

کوشکی اظهار داشت: ساده انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی و پایین بودن آمار تزریق دوز سوم واکسن کرونا مهم ترین عوامل این روند افزایشی ابتلا هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به آمار تزریق ۳۶درصدی دوز سوم واکسن در استان تا به امروز، تصریح کرد: از مردم انتظار داریم هرچه سریعتر با مراجعه به پایگاه های بهداشتی محل سکونت خود نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

کوشکی گفت: خوشبختانه در تمامی پایگاه ها به مقدار کافی واکسن موجود است و شهروندان می توانند با مراجعه به پایگاه های سلامت واکسن خود را دریافت کنند.

وی عنوان کرد: روند استفاده از ماسک توسط مردم از ابتدای سال تاکنون کاهش پیدا کرده که این موضوع به روند صعودی کرونا کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/