تمرین استقلال در حالی از روز گذشته آغاز شد که ۳۷ بازیکن، آماده آغاز فصل با مدافع عنوان قهرمانی هستند و احتمال اضافه شدن نفرات جدید هم به لیست «ریکاردو ساپینتو» وجود دارد.

به گزارش سفیرافلاک، تیم فوتبال استقلال، مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر از بعد از ظهر دیروز تمرینات پیش فصل خود را استارت زد که این اولین تمرین آنها با حضور سرمربی جدید و پرتغالی بود.

مصطفی آجورلو و تیم مدیریتی استقلال قدری دیر وارد بازار نقل و انتقالات شدند اما سعی کردند تاخیر خود را با جذب چند بازیکن و تمدید با تعدادی از بازیکنان مهم خود جبران کنند.

استقلالی‌ها در حالی پیش فصل خود را آغاز کردند که به طور قطعی رودی ژستد، محمد دانشگر و وریا غفوری از آنها جدا شده‌اند و امیرحسین حسین زاده هم در آستانه جدایی از این تیم قرار دارد. این در حالی است که به طور قطعی سجاد شهباززاده، امید حامدی فر، محمد حسین زواره‌ای، رضا میرزایی، پیمان بابایی و محمد حسینی به این تیم اضافه شده‌اند و از محمد حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، کاوه رضایی، محمد محبی و محمد نادری به عنوان گزینه‌هایی یاد می‌شود که احتمال حضورشان برای فصل بعد در این تیم وجود دارد.

این اسامی را اضافه کنید به نفراتی مثل رضاوند، قاسمی نژاد، کریم زاده، رابط، غلامی و… که نام شان در لیست استقلال قرار دارد، اما ادامه همکاری‌شان با این تیم منوط به تایید سرمربی جدید است.

۱۴ به علاوه ۷ بازیکن بزرگسال

در لیست بازیکنان کنونی استقلال ۱۴ بازیکن از سهمیه بزرگسال حضور دارند که حضورشان برای فصل آینده در این تیم قطعی است و ۷ بازیکن هم پتانسیل اضافه شدن به این لیست را دارند.

مهدی مهدی پور، جعفر سلمانی، کوین یامگا، سید حسین حسینی، زبیر نیک نفس، روزبه چشمی، آرمان رمضانی، سعید مهری، رضا میرزایی، سجاد شهباززاده، امیر ارسلان مطهری، رافائل سیلوا، پیمان بابایی و محمد حسینی جمع ۱۴ بازیکن بزرگسالی را تشکیل می‌دهند که قراردادهای خود را با این تیم منعقد یا تمدید کرده‌اند.

در خصوص بازگشت کاوه رضایی و محمد نادری به جمع آبی پوشان مدتهاست اخباری منتشر می‌شود که این اخبار نه از سوی باشگاه و نه از سوی این دو بازیکن تکذیب نشده تا مشخص شود به واقعیت نزدیک است. اما هنوز حضور آنها در جمع آبی پوشان روی کاغذ قطعی نشده است.

آرش رضاوند و امین قاسمی نژاد که فصل گذشته به صورت قرضی از جمع آبی پوشان جدا شدند، در لیست بزرگسالان این تیم قرار دارند، یزدانی و مرادمند در انتظار اتمام کارهای تسویه حساب سربازی خود هستند و عارف غلامی هم گفته می‌شود در آستانه تمدید قرارداد با این تیم قرار دارد.

در حالی نام این ۱۴ بعلاوه ۷ بازیکن برای لیست بزرگسالان استقلال مطرح است که هر تیمی در لیگ برتر می‌تواند لیست خود را با استفاده از ۲۰ بازیکن بزرگسال ببندد.

۴ به علاوه ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال

در حال حاضر نام ۷ نفر در لیست بازیکنان زیر ۲۵ سال استقلال دیده می‌شود که حضور ۴ نفر آنها برای فصل آینده در این تیم قطعی است و ۳ نفر برای نهایی شدن باید انتظار بکشد.

صلاح حردانی، ابوالفضل جلالی، رضا آذری و عزیز بک آمانوف ۴ بازیکن زیر ۲۵ سالی هستند که حضورشان در این تیم برای فصل آینده قطعی است. اما در این لیست نام ۳ بازیکن به چشم می‌خورد که به دلیل ترافیک بالای بازیکن در پست آنها ممکن است از جمع آبی پوشان به صورت قرضی یا قطعی جدا شوند.

زکریا مرادی، متین کریم زاده و آرش داجیلری که فصل گذشته هم به صورت قرضی در تیم‌های دیگر توپ می‌زدند، ممکن است باز هم فصل را با آبی پوشان آغاز نکنند.

آنچه باعث سخت شدن کار این ۳ بازیکن برای ادامه همکاری با آبی پوشان می‌شود، وجود تنها ۴ سهمیه بازیکن زیر ۲۵ سال است و چنانچه تیمی قصد استفاده از تعداد بازیکن بیشتری با این سهمیه سنی داشته باشد، باید مازاد بر ۴ نفر را در سهمیه بزرگسالان قرار دهد.

۸ بازیکن زیر ۲۳ سال

هر تیمی در لیگ برتر می‌تواند نام ۹ بازیکن با شرایط سنی زیر ۲۳ سال را در لیست خود قرار دهد و آبی پوشان در حال حاضر ۸ بازیکن با این شرایط سنی را در اختیار دارند.

سبحان خاقانی، علیرضا رضایی، امیر علی صادقی، امید حامدی فر، محمد حسین زواره‌ای، محمد جواد به آفرین، سینا سعیدی فر و فردین رابط ۸ بازیکنی هستند که از سهمیه زیر ۲۳ سال برای حضور در جمع آبی پوشان استفاده می‌کنند و آنها هنوز یک جای خالی در این لیست دارند.

یک بازیکن زیر ۲۱ سال

در لیست کنونی استقلال نام یک بازیکن زیر ۲۱ سال هم به چشم می‌خورد. عرفان باقری که پس از حاشیه‌های فراوان سرانجام در استقلال باقی ماند، در حالی برای حضور در تمرین بزرگسالان فراخوانده شده که تنها ۱۹ سال سن دارد و در صورت دریافت تاییدیه ساپینتو، نام وی به عنوان سهمیه زیر ۲۱ سال در لیست آبی پوشان رد خواهد شد.

اسامی بازیکنان استقلال

ردیفنام بازیکنرده سنیاحتمال حضور
۱مهدی مهدی پوربزرگسالقطعی
۲کوین یامگابزرگسالقطعی
۳جعفر سلمانیبزرگسالقطعی
۴سید حسین حسینیبزرگسالقطعی
۵زبیر نیک نفسبزرگسالقطعی
۶روزبه چشمیبزرگسالقطعی
۷آرمان رمضانیبزرگسالقطعی
۸سعید مهریبزرگسالقطعی
۹رضا میرزاییبزرگسالقطعی
۱۰سجاد شهباززادهبزرگسالقطعی
۱۱امیر ارسلان مطهریبزرگسالقطعی
۱۲رافائل سیلوابزرگسالقطعی
۱۳محمد حسینیبزرگسالقطعی
۱۴آرش رضاوندبزرگسالاحتمالی
۱۵امین قاسمی نژادبزرگسالاحتمالی
۱۶کاوه رضاییبزرگسالاحتمالی
۱۷سیاوش یزدانیبزرگسالاحتمالی
۱۸محمد حسین مرادمندبزرگسالاحتمالی
۱۹عارف غلامیبزرگسالاحتمالی
۲۰محمد نادریبزرگسالاحتمالی
۲۱صالح حردانیزیر ۲۵قطعی
۲۲ابوالفضل جلالیزیر ۲۵قطعی
۲۳رضا آذریزیر ۲۵قطعی
۲۴عزیز بک آمانوفزیر ۲۵قطعی
۲۵زکریا مرادیزیر ۲۵احتمالی
۲۶متین کریم زادهزیر ۲۵احتمالی
۲۷آرش داجیلریزیر ۲۵احتمالی
۲۸سبحان خاقانیزیر ۲۳قطعی
۲۹علیرضا رضاییزیر ۲۳قطعی
۳۰امیر علی صادقیزیر ۲۳قطعی
۳۱امید حامدی فرزیر ۲۳قطعی
۳۲محمد حسین زواره‌ایزیر ۲۳قطعی
۳۳محمد جواد به آفرینزیر ۲۳قطعی
۳۴سینا سعیدی فرزیر ۲۳قطعی
۳۵فردین رابطزیر ۲۳قطعی
۳۶عرفان باقریزیر ۲۱قطعی
۳۷پیمان باباییبزرگسالقطعی

البته بدیهی است که این امکان وجود دارد تعدادی از بازیکنان در رده‌های سنی زیر ۲۵ یا زیر ۲۳ علیرغم اینکه حضورشان در لیست استقلال منع قانونی ندارد، ممکن است به دلیل ترافیک بازیکن و با نظر سرمربی به صورت موقت یا حتی دائم قبل از شروع فصل از جمع آبی پوشان جدا شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر