ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه حج یکی از اجتماعات بزرگ جهان اسلام است، عنوان کردند: تنظیم بازار از تولید تا مصرف باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در خرم‌آباد، اظهار داشت: حج یکی از اجتماعات بزرگ جهان اسلام است، اجتماعی بی نظیر که مسلمانان گرد هم می آیند و این واجب الهی را که هم بُعد عبادی و هم سیاسی دارد را به جا می آورند، بُعد عبادی دارد چون شعائر دینی و اسلامی را به جای می آورند و هم سیاسی که برادران مسلمان گرفتاری های جهان اسلام را در میان می گذارند.

وی افزود: با پیروی انقلاب اسلامی ایران، یک تعمیق و تحولی در مفاهیم ارزشی حج به وجود آمد که این اجتماع را موثرتر و مفیدتر نمود، اجتماعی که در آن مسئله فلسطین به عنوان اولین مسئله جهان اسلام مطرح و رژیم صهیونیستی به عنوان ظالمی که کشورهای مسلمان را مورد تهاجم قرار می دهد، در این اجتماع مطرح می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: بیداری اسلامی که با پیروزی انقلاب در میان مسلمانان به وجود آمده، امری آشکار است که امیدواریم خداوند وحدت و یکپارچگی را بیش از پیش مدد و یاری کند و با این وحدت مشکلات جهان اسلام حل شود.

وی با اشاره به خدمات دولت سیزدهم، تصریح کرد: باید منصفانه داوری کنیم و تلاش دولت سیزدهم را در این جهت که توانسته بیماری کرونا را کنترل کند، فعال شدن دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کشور با کشورهای همسایه، بیمه شدن پنج و نیم میلیون نفر از محرومان، حضور ریاست جمهور در سفرهای استانی، برنامه ریزی برای ساخت چهار میلیون مسکن، تامین نقدینگی این مسکن ها، مصوبات سفری که به استانها دارد جزء توفیقات دولت است.

شاهرخی بیان کرد: البته این مصوبات باید با پیگیری مستمر و تلاش مجدانه رنگ عملی به خود بگیرند به خصوص در مورد سد معشوره و اتصال مرکز استان و بروجرد به راه آهن سراسری، تکمیل کارانه های راکد که دولت به دنبال حل اینها است.

امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: گرانی برخی از اقلام، سایه بر این خدمات دولت سایه انداخته و سبب شده این خدمات دولت در نظر برخی کمرنگ شود و باید تنظیم بازار از تولید تا مصرف را مورد توجه قرار دهد و از درون تولیدی ها قیمت عادلانه معین شود و این قیمتها در رسانه ها اعلام شود که کسی نتواند گرانفروشی کند.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی در اوج اقتدار است و همه زورگویان عالم جمع شدند و برنامه ریزی کردند تا به نظام آسیب بزنند ولی به نقطه ای رسیدم که همه گزینه های آنان رنگی ندارد.

شاهرخی اظهار داشت: نیروهای دلاورمدانه ایران، سربازان انگلیس را که وارد آبهای سرزمین می شوند دستگیر می کنند و نشان دهنده اوج اقتدار است.

اخلاص در اعمال رمز قبولی عبادات است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز عیدقربان بروجرد، اظهار داشت: اخلاص در اعمال سبب می شود تا عبادات مورد قبول درگاه خداوند قرار گیرد، دور شدن از گناه و اسیر نشدن در وام وسوسه شیطان می توان انسان را به سعادت برساند.

وی افزود: کتاب خدا و آیه های این کتاب می تواند انسان را نجات دهد و لازم است که به آیه های قرآن عمل شود و با داشتن تقوای الهی و عمل صالح و خالص، عبادات مورد قبول قرار گیرد.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: کار شیطان این است که انسان را وسوسه کند تا به گناه دست بزند و از مسیر الهی منحرف شود لذا لازم است که بندگان خدا مراقب باشند تا در دام گناه اسیر نشوند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی، تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی لازم است که کسبه مراقب باشند چرا که هرگونه کم فروشی یا گرانفروشی را باید در آخرت پاسخ دهند.

عید قربان، عیدبندگی و اطاعت مخلصانه خداوند متعال است

حجت الاسلام جواد گراوند صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان کوهدشت، اظهار داشت: اولین فردی که کعبه را بنا نهاد حضرت آدم(ع) بودند که این مکان بعدها، برای همیشه ملجا و قبله گاه شیفتگان شد.

وی افزود: دشمنان هر لحظه در زمینه تهاجم فرهنگی در تلاش هستند، بایستی همواره با هوشیاری کامل به مقابله با آنان بپردازیم.

امام جمعه موقت کوهدشت عنوان کرد: عید قربان، عیدبندگی و اطاعت مخلصانه برای خداوند متعال می باشد و روزی است که یاد آور زیباترین نمونه تعبد در برابر پروردگار به شمار می رود.

انتهای پیام/