معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع با ارسال پیام‌هایی جداگانه، عید سعید قربان را به همتایان خود در کشورهای اسلامی تبریک گفتند.

به گزارش سفیرافلاک، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در پیام‌هایی جداگانه به همتایان خود و نخست وزیران کشورهای اسلامی، عید سعید قربان را عید تعبد و تقرب به درگاه الهی و باشکوه ترین جلوه بندگی توصیف کرد و گفت: عید قربان، نمایانگر اوج طاعت و بندگی در برابر فرمان باری تعالی و عید دل بریدن از خواسته ها و تعلقات دنیوی است.

محمد مخبر در این پیام ها ضمن تبریک عید سعید قربان به دولت ها و ملت های مسلمان، اظهار امیدواری کرد در پرتو برکات این عید عزیز و با اتکال به خداوند سبحان و تشریک مساعی، شاهد تحکیم وحدت و همبستگی روزافزون میان کشورهای اسلامی و گسترش روزافزون صلح و برابری در سراسر کره خاکی باشیم.

همچنین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با ارسال پیامی عید سعید قربان را به همتایان خود در کشور‌های اسلامی تبریک گفت.

امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی در این پیام، عید سعید قربان را تجلی عشق و ایمان به ذات اقدس احدیت دانسته و با تبریک این روز به همتایان خود، دولت، ملت و نیرو‌های مسلح کشور‌های اسلامی ابراز امیدواری کرده است در آستانه این عید فرخنده و با بهره گیری از تعالیم انبیاء الهی، شاهد گسترش صلح و محبت میان ملت‌ها باشیم.

گفتنی است، این پیام برای وزرای دفاع کشور‌های اسلامی عراق، سوریه، قطر، لبنان، تاجیکستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان، عمان، ترکیه، اندونزی، ترکمنستان، الجزایر، قزاقستان، مالزی، کویت، موریتانی، یمن، قرقیزستان، ازبکستان، نیجر، نیجریه، سنگال، ساحل عاج، تونس، مالی و بنگلادش ارسال شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس