ولی منش فرد با بیان اینکه بایدن به دست طلب راهی منطقه می شود، گفت: عربستان به عنوان حلقه به گوش آمریکایی ها به مثابه خزانه ای ارزشمند با خرید سلاح، به آمریکا پول می داد.

مهدی ولی منشی فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به سفر اضطراری بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه، اظهار داشت: سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه متفاوت تر از سایر سفرهای سیاسی روسای جمهور آمریکا به منطقه است.

وی با بیان اینکه بایدن به دست طلب راهی منطقه می شود، افزود: عربستان به عنوان حلقه به گوش آمریکایی ها به مثابه خزانه ای ارزشمند با خرید سلاح، به آمریکا پول می داد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: عربستان بعد از ترامپ امیدوار به افزایش سطح روابط امنیتی بود ولی با کسب موفقیت های نیروهای مردمی یمن در قبال آرامکو در عربستان، ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا اعلام کرد عرب ها بهای امنیت خود را به عنوان گاو شیرده بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در شرایط بسیار سختی قرار دارد، تصریح کرد: بایدن در دیدار اخیر خود با مقامات رژیم صهیونیستی مواضع برجامی بر علیه ایران دوباره تکرار کرد و سپس هم نجات این رژیم از بحران با پول نفت عربستان از دیگر مباحث مطرح شده این دیدار بود.

ولی منش فرد گفت: جنگ اوکراین و روسیه و بحران اقتصادی اروپا باعث شده تا وضعیت اقتصادی به حالت مرگ درآمده است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: وضعیت انرژی در اروپا پس از جنگ اوکراین بسیار وخیم بوده و تاثیر منفی آن بر آمریکا مشهود است.

وی یادآور شد: آمریکایی ها در مواقع مختلف برای رهایی از بحران های اقتصادی به هزینه عرب ها توجه داشتند و امروز هم با این بحران ها که احتمال فروپاشی زودهنگام رژیم صهیونیستی بیشتر شده، بایدن دست پاچه به منطقه سفر می کند.

ولی منش فرد بیان کرد: مشکلات اقتصادی و سقوط کابینه رژیم صهیونیستی و تلاش بایدن برای جلب نظر حامیان صهیونیستی خود برای انتخابات بعدی، معادلات سیاسی در آمریکا و رژیم صهیونیستی پیچیده شده و هر آن احتمال فروپاشی این رژیم کودک کش وجود دارد.

انتهای پیام/