دبیر گفت: جمعیت رشته کشتی از ۳۰ هزار نفر به ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش سفیرافلاک، علیرضا دبیر عصر امروز در سفر به لرستان و دیدار با استاندار لرستان اظهار داشت: استان لرستان در زمینه ورزش کشتی قهرمان های خوبی داشت ولی در دهه گذشته این ورزش با افت همراه شد که با تلاش و برنامه ریزی حدود ۱۸ ماه است که کشتی لرستان دوباره جان گرفته است.

وی افزود: امروز ورزشکاران این رشته در کشور از ۵۰ نفر آزادکار نونهال، ۱۴ نفر مربوط به لرستان است و با توجه به استعدادی که دارند قطعا در آینده می درخشند.

رئیس فدراسیون کشتی ایران تصریح کرد: سال ۱۳۹۸ وقتی کشتی کشور را تحویل گرفتیم، جمعیت یک میلیون نفری کشتی به ۳۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده بود ولی به لطف خداوند و تلاش های صورت گرفته امروز جمعیت کشتی گیران به بیش از ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

دبیر بیان کرد: باید تلاش کنیم ورزش کشور در این دولت به بالاترین سطح خود برسد که برای تحقق این مهم لازم است استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نگاه ویژه ای در زمینه تخصیص اعتبارات به کشتی لرستان داشته باشند.

در ادامه فرهاد زیویار استاندار لرستان گفت: حضور دبیر سبب شد تا فصل جدیدی در رشته ورزشی کشتی باز شود، با توجه به اینکه کشتی از جمله رشته هایی است که جزء هویت کشور محسوب می شود، مردم با قهرمانان این رشته آشنا هستند و امیدواریم کشتی به نقطه مطلوبی برسد.

وی افزود: برای ارتقای ورزش کشتی هر تلاشی از دست ما برآید کوتاهی نخواهیم کرد.

سید آرش قیاسیان مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: این برنامه و دیدار با هدف بررسی مشکلات و همچنین بررسی شرایط میزبانی رقابت های کشتی در راستای کنگره ۶ هزار و ۵۴۴ شهید برگزار شده است.

وی گفت: ورزش استان نسبت به کشتی حساس است و مواضع خوبی توسط هیات کشتی استان در شهرستان ها نسبت به پرورش کشتی گیران در رده نونهالان و نوجوانان در نظر گرفته شده که با این تدابیر استان در حاضر چند ملی پوش نوجوان و دو مربی در اردوی تیم ملی وجود دارد.

انتهای پیام/