خادمی با اشاره به اینکه عفاف و حیا در شاکله و فطرت بانوان وجود دارد، گفت: زنان ایرانی در هر عرصه ای به بهترین شکل نقش آفرینی می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، عاطفه خادمی عصر امروز در همایش بانوان خرم آباد که در قلعه فلک الافلاک برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی خاص بانوی ایرانی که بی نظیر است، سبب شده الگوی سومی را رقم بزند که در دنیای مدرن تافته جدابافته و هویت جدیدی است که دنیا تشنه درک آن بوده و ظرفیتی است که تمام زنان آزادیخواه عالم را جذب می کند.

وی افزود: زنانی که عفیفانه در تاریخ زندگی کردند و وقتی این را مرور می کنیم شاهد نقش آفرینی زنانی هستیم که با حیا و عفاف نقش آفرینی داشتند و در طول تاریخ حرکت هایی کردند که منجر به بقاء و ماندگاری ارزش های دین و تفکر تشیع شده است، بانوان و مادرانی که همیشه در صف مقدم ایستادند و این ظرفیت تاریخی زن ملسمان است که الگوی سوم است و این بانوان در نهایت بصیرت نقش آفرینی نمودند.

مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: زن ایرانی هویتی متمایز را به نمایش گذاشته که تبلور آن در حجاب بوده و امروز حجاب و عفاف در کشور موضوع داغ به دلیل تغییر و تحولاتی است که شکل گرفته و دشمن سرمایه گذاری می کند تا تحولاتی را رقم بزند، اما علیرغم همه چالش هایی که وجود دارد زنان ایرانی عفیف هستند و این عفاف و حیا در شاکله و فطرت آنها وجود دارد، الگوی سوم دقیقا نمایش خلاء هایی است که زن در دنیای امروز با آن مواجه است و می تواند این خلاء ها را پر کند.

خادمی بیان کرد: جامعه زنان باید نگاه را متمرکز بر همین مفهوم کند و هیچکدام از بانوان نیستند که الگوی سوم نباشند برای اینکه ویژگی های الگوی سوم، رشد و تعالی را برای زن مسلمان به همراه دارد.

وی شرافت را یکی از ویژگی های زن مسلمان برشمرد و گفت: شریف انسانی است که آنقدر عظمت و بزرگی دارد که برای دیگران الگو می شود، زن ایرانی در تاریخ اصل و نصب دارد و یکی دیگر از مولفه های هویتی زن مسلمان، عظمت است یعنی موقعیت شناسی و عمل درست در موقعیت مانند حضرت زینب(س) که می دانست در واقعه کربلا باید چه کاری انجام دهد اما این درک درست شامل همه می شود و از حوزه خانواده موضوعیت پیدا می کند و هر کسی در وسع خود می تواند به الگوی سوم نزدیک شود و می تواند نقش آفرینی نماید.

مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در موقعیت ایستادگی است و بانوان در هر عرصه ای توانسته اند به بهترین شکل نقش آفرینی کنند و یکی از مهمترین وظایف و نقش آفرینی بانوان، مدیریت درون خانواده است و بزرگترین نقش بانوان این است که فضای منزل را در آرامش نگه دارند چرا که کانون خانواده می تواند مرکز تحولات باشد.

خادمی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی نماد تفکر تشیع است و اگر بانوان با همین تحلیل که الان در شرایطی هستیم که باید استقامت کنیم، نقش آفرینی کنند قطعا اتفاقات خوبی رقم می خورد.

وی بیان کرد: غیور و شجاع بودن از صفات زنان لر است که در تاریخ این بانوان نقش آفرینی کردند و لرستان در ادای دین به انقلاب، روسفید و پیشتاز بوده است و امیدواریم در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران، زنان لرستانی خوش بدرخشند و لرستان باید نماد الگوی سوم باشد.

خادمی گفت: بانوان می توانند تحولاتی عظیم را رقم بزنند و اگر اراده کنند در هر عرصه ای بزرگترین اتفاقات را رقم می زنند.

انتهای پیام/