امروز دشمن تلاش دارد تا از طرق مختلف مانند ماهواره و یا شبکه های اجتماعی بتواند بدحجابی را خصوصا در بین نسل جوان ترویج دهد و به ارزشها و انقلاب ضربه بزند.

به گزارش سفیرافلاک، در دین مبین اسلام به رعایت حجاب و عفاف تاکید شده است و در این راستا احادیث امامان نشان می دهد که رعایت این دو مهم تنها مختص به دوره خاصی از زمان نیست بلکه در همیشه تاریخ به آن اشاره شده است چرا که رعایت حجاب، فرد و جامعه را در امنیت و سلامت قرار می دهد.

تاریخ گواه است که در همه ادوار، قهرمانانی برای حفظ ارزشها و آرمانهای اسلام جان خود را تقدیم کرده اند، گاهی دفاع از وطن بوده و گاهی دفاع از حجاب که حادثه ۲۱ تیرماه سال ۱۳۴۱ یکی از وقایعی بود که در این روز مردم در اعتراض به کشف حجاب و توطئه بر علیه حجاب در مقابل سلطنت ایستادند و تعداد زیادی در همین راه جان خود را تقدیم نمودند.

در دوران سلطنت رضا خان که مدام تحت سلطه و زیر نظر انگلیس و غرب حرکت می کردند، تلاش داشتند تا فرهنگ های اروپایی و غرب را در کشور پیاده کنند از همین رو برای تاراج ارزش های اسلامی و دینی(حجاب) اقدام کرد به طوری که در سفری که رضا خان به ترکیه داشت، با دیدن وضعیت بی حجابی در آن کشور تصمیم گرفت تا همان مدل و شیوه پوشش را در کشور اجرایی کند.

بعد از بازگشت از ترکیه اقدام به اجرای این برنامه کرد، توطئه ای پلید و کثیف برای از بین بردن اعتقادات و ارزش های دینی و بر این گمان بود که اینگونه می تواند پوشش غرب را در کشور پیاده کند و کشف حجاب را پیاده کرد، خود زنان دربار و غرب زده ها از جمله افرادی بودند که طرفدار این مدل پوشش بودند اما مردم ایران نسبت به این کشف حجاب ساکت نماندند و در بسیاری از شهرها علیه این تصمیم، اعتراضاتی صورت گرفت.

در روز ۲۱ تیرماه که مردم مشهد در اعتراض به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد مشهد تحصن کرده بودند، نیروهای درباری وارد مسجد شده و مردمی را که برای دفاع از ارزشهای اسلامی قیام کرده بودند را به خاک و خون کشیدند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز یکی از اهداف دشمن برای کمرنگ کردن اعتقادات و ارزشها، ترویج بدحجابی در جامعه است و برای پیاده کردن توطئه های خود از شبکه های ماهواره ای، شبکه های اجتماعی و راه های دیگری استفاده می کند، عده ای آگاهانه یا ناآگاهانه اقدام به ترویج و استفاده از این مدهای غربی می کنند که هیچ سنخیتی با فرهنگ و اصالت ما ندارد.

متاسفانه کشف حجاب را این روزها می توان در شبکه های اجتماعی هم مشاهده کرد که در فضای اینستاگرام تصاویر بدحجابی به نمایش گذاشته می شود.

در همین راستا میزگردی با حضور سپهوند مسئول بسیج جامعه زنان، جهان افروز کارشناس امور خانواده و سلاحورزی دارو بین المللی کشتی برگزار شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

حادثه مسجد گوهرشاد عبرت آموز است

مریم سپهوند مسئول بسیج جامعه زنان لرستان اظهار داشت: در دین اسلام و قرآن به موضوع حجاب سفارش های زیادی شده و در همین راستا همه ملزم هستند که حجاب را به عنوان یکی از اولویت های مهم رعایت کنند از همین رو همه ما باید برای تبلیغ و ترویج آن تلاش داشته باشیم.

وی افزود: امروز همه ما باید قدردان و قدرشناس تلاش و مجاهدت های آزادی خواهان و قهرمانان تاریخ بشریت باشیم که در مواجه با مسئله کشف حجاب و کمرنگ کردن ارزش های دینی و کسانی که در دوران پهلوی قصد داشتند چنین آموزه های دینی و اسلامی را به چالش بکشند، وارد میدان شدند و در این راه جان خود را تقدیم کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان تصریح کرد: حادثه مسجد گوهرشاد یک حادثه عبرت آموز است برای همه نسل ها که عده ای در مقابل زیاده خواهی ها ایستادند و سالها پیش در روز ۲۱ تیرماه که مجاهدان و مدافعان حریم خانواده در مسجد گوهرشاد در اعتراض به کشف حجاب تحصن کرده بودند به شهادت رسیدند.

سپهوند عنوان کرد: حجاب امروز ثمره مجاهدت قهرمانانی بوده که در برابر برنامه ضد ارزشی دوران پهلوی ایستادند اما به پشتوانه مجاهدت امام خمینی(ره) و شهدا و مردم بزرگوار این نعمت پربرکت حجاب همچنان مانند تاج بندگی در بین مردم وجود دارد، در واقع این نعمت را از انقلاب گرفتیم و امروز همه ما وظیفه داریم این نعمت را بسیار خوب حفاظت و نگهداری نماییم.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: دشمن سالهاست که قصد دارد از طریق جنگ نرم و تحریف ها به ارزشها و انقلاب ضربه بزند ولی باید به خوبی از ارزش هایی که حاصل خون شهداست حفاظت کنیم، امروز دشمن تلاش دارد تا از طرق مختلف مانند ماهواره و یا شبکه های اجتماعی بتوانند بدحجابی را خصوصا در بین نسل جوان ترویج دهند ولی باید برای نسل جوان بازگو شود که برای پیروزی و استمرار این انقلاب چه خون هایی ریخته شده است.

تلاش دشمن برای کمرنگ کردن حجاب

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان خاطرنشان کرد: دشمنان از طریق رسانه هایی که در اختیار دارند با صرف هزینه های کلان به دنبال تبلیغ مُدهای عجیب و غریب هستند، غرب در تلاش است تا فرهنگ بی بند و باری و گسست بنیان خانواده را ترویج دهد و برای این مباحث، حجاب را نشانه گرفته است.

سپهوند اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران عرصه برای حضور بانوان محجبه در صحنه های مختلف باز شد به گونه ای که وقتی امروز بانوی ورزشکار با حجاب در بین چندین کشور در مسابقات جهانی حضور دارد، افتخاری عظیم است و به دنیا نشان می دهد که حجاب همان تاج بندگی است که با رعایت آن می توان به موفقیت و سربلندی دست یافت.

وی با اشاره به تمدن نوین اسلامی بیان کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید تمامی نکات دین را اجرا نمود و یکی از همان مولفه ها رعایت حجاب است که بتوانیم به این تمدن دست یابیم.

حجاب حق اله و امانت الهی است

روح انگیز جهان افروز کارشناس اجتماعی و خانواده گفت: از نظر قرآن، زنان امانت دار و امین حق اله هستند و خداوند حفاظت از این حق را به زن سپرده، پس حجابش مربوط به خود او نیست و حق الهی محسوب می شود، حضرت علی(ع) منزلت عفاف را با مقام شهید در راه خدا مقایسه می کند پس با توجه به ابعاد حجاب و عفاف دو موضوع مطرح می شود، اول اینکه با توجه به آیه لا اکره فی الدین، هر کسی حق انتخاب دارد و از طرفی حجاب را خداوند واجب نموده است پس چگونه می توان این دو را پاسخ داد.

وی افزود: هر کسی در انتخاب دین آزاد است ولی وقتی دین را انتخاب کرد بنابراین در انتخاب و انجام احکام دین اختیاری ندارد و باید به همه احکام دین پایبند باشد، یک سری از احکام علاوه بر بُعد فردی و اعتقادی، بُعد اجتماعی هم دارند، در واقع حجاب یک حقیقت و ملکه نفسانی به نام عفاف دارد و وقتی نفس عفیف باشد، قلب از گناه کردن در پیشگاه خدا شرم می کند.

کارشناس اجتماعی و خانواده تصریح کرد: پس انسانی که نفسی عفیف، رفتاری با وقار و قلبی با حیا داشته باشد سراسر بدن خود را با پوشش اسلامی حفظ و کامل می کند، در خطبه های حضرت زینب(س) هم اهمیت موضوع حجاب و عفاف تبیین شده است و طبق آموزه های اسلام، حجاب حکم الهی است و طبیعتا احکام الهی نمی توانند به ضرر انسانها باشند و این آموزه ها به صلاح مردان، زنان، خانواده و جامعه است و باعث حضور فعال بانوان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و علمی شده است.

ضرورت تبیین نقش حجاب در جامعه

جهان افروز گفت: متاسفانه عده ای در جامعه نسبت به رعایت حجاب سست هستند و این احکام را توجهی ندارند در حالی که عدم رعایت حجاب، گناه محسوب می شود، مسئله حجاب مسئله بسیار مهمی است چرا که در بسیاری از مسائل مختلف جامعه اثرگذار است.

وی بیان کرد: تحمیل فرهنگ غرب از اهداف شوم دشمنان است، دشمن امروز می کوشد تا از طریق رسانه های خود از جمله ماهواره و شبکه های اجتماعی بتوانند تفکر و سبک زندگی را تغییر دهد و حجاب را کمرنگ کند، وقتی در جامعه ای حجاب و عفاف تقلیل یافت می تواند به فروپاشی بنیان خانواده هم برسد از همین رو لازم است که در راستای تبیین نقش حجاب برای فرد و جامعه بیشتر تلاش کرد.

کارشناس خانواده با اشاره به گسترش ابزار شبکه های اجتماعی عنوان کرد: دشمنان سعی دارند تا بتوانند با محتواهای ناسالم، ترویج مدهای غربی در شبکه های اجتماعی در بین جوانان و نوجوانان آنها را دچار انحراف و آسیب کنند که لازم است در مقابل نیز برنامه ریزی مناسبی توسط متولیان صورت گیرد تا این توطئه ها خنثی گردد.

با حجاب بر سکوی قهرمانی ایستادن، افتخار است

تهمیه سلاحورزی، دارو بین المللی کشتی اظهار داشت: رعایت حجاب در همه صحنه ها و عرصه ها می تواند هجمه ها و حربه های دشمن را خنثی کند چرا که دشمن در تلاش است تا از هر راهی بی حجابی را ترویج دهد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران که شرایط برای حضور بانوان در جامعه مهیا شد، بانوان ورزشکار با پوشش اسلامی در رقابت های ورزشی شرکت می کنند و توانسته اند به مقام قهرمانی دست پیدا کنند و نشان داده اند که با رعایت حجاب در این عرصه موفق هستند.

داور بین المللی کشتی گفت: یکی از بزرگترین افتخارات یک بانوی ورزشکار در عرصه مسابقات بین المللی، این است که با رعایت کامل حجاب حضور پیدا می کند و نماینده کشور هستند، با اقتدار و سربلندی در جایگاه قهرمانی می ایستند.

سلاحورزی خاطرنشان کرد: حجاب و پوشش مانعی برای پیشرفت و موفقیت نیست و بانوان ایرانی طی این سالها این مهم را به نمایش گذاشته اند، در واقع بانوان محجبه موفق الگویی هستند که با رعایت این مهم می توانند خوش بدرخشند و بر سکوهای افتخار و قهرمانی بایستند.

وی بیان کرد: رعایت حجاب توسط بانوان، خط بطلانی بر همه توطئه های شوم دشمنان است و باید گفت قهرمان شدن با حجاب افتخاری بسیار بزرگ است.

انتهای پیام/