ائمه جمعه لرستان با اشاره به تلاش دشمن برای ترویج بدحجابی در کشور، گفتند:شورای نگهبان وظیفه مهمی در حراست از انقلاب و نظام اسلامی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد، با اشاره به ولادت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: آموزه ای که از امام موسی کاظم(ع) یاد می گیریم، کنترل خشم و گذشت در برابر مردم است و ما که می خواهیم زیر چتر ائمه اطهار(ع) باشیم باید آنها را اسوه قرار دهیم، این پرونده هایی که در دادگاه ها وجود دارد، همه از خشم آغاز می شود و باید در سختی ها شکیبا باشیم.

وی افزود: امروز مصادف است با ولادت امام هادی(ع) که این امام بزرگوار در مسیر وحدت گام برداشت و این کار امام هادی به قدری اثرگذار بود که ایشان را به سامرا منتقل کردند و درسی که از امام هادی(ع) می گیریم این است که مهربان باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به عید غدیر،عنوان کرد: غدیر یک روز نیست بلکه یک پیام جهانی و فطرت پسند بوده و پیامش منطبق با عقل است، فرهنگ غدیر پیامش به همه عصرها و نسل ها این است که مدیریت جامعه از آن کسی است که دارای اشتباه عمدی و سهوی نباشد، غدیر می گوید جهان مدیری لایق دارد و معرفی این مدیر را خداوند انجام می دهد.

وی با اشاره به مناسبت های دیگر،تصریح کرد: شورای نگهبان به عنوان حافظ جمهوریت و اسلامیت در نظام اسلامی جایگاه والایی دارد و دفاتر نظارتی شورای نگهبان که در شهرها و استان وجود دارد، وقتی قصدشان الهی باشد و براساس عدل و انصاف اقدام کنند در نزد خدا اجر فراوانی دارند.

شاهرخی با اشاره به روز تامین اجتماعی و بهزیستی، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب، تامین اجتماعی و بهزیستی خدمات زیادی به جامعه هدف ارائه دادند و افرادی هستند که به عنوان مردم نهاد در کمک رسانی و محرومیت زدایی و کمک به معلولان تلاش می کنند اما باید گفت ما با خدماتی که در تراز جمهوری اسلامیاست، فاصله داریم و باید این خدمات کمیت و کیفیت بهتری داشته باشد.

امام جمعه خرم آباد با بیان این که حجاب یک واجب الهی است، گفت: کسانی در داخل و خارج از کشور تلاش دارند تا بی بند و باری را به شیوه های گوناگون ترویج می دهند، پشت این صحنه ها و جریانات بدحجابی در دوران پهلوی نشان می دهد که جمعیتی می خواهد کشور ما را به سمتی دیگر ببرد و این نقشی بود که پهلوی با برنامه ریزی برای زنان این سرزمین در چندین دهه ایجاد کردند، کسانی که صحنه گردان پشت ماجرای بدحجابی هستند، همانطور که سالهاست کشور را تحریم کرده اند، اندیشکده هایی درست کردند تا بی بند و باری را در کشور ترویج دهند.

وی خاطر نشان کرد: کسی که پوشش آن با دین خدا فاصله دارد باید با منطق و زبانی نرم با آن صحبت کرد و در برخی موارد نیاز به اجرای قانون دارد چرا که در نظام جمهوری اسلامی، بانوان در همه عرصه ها با حفظ حجاب نقش آفرینی می کنند.

شورای نگهبان وظیفه مهمی در حراست از انقلاب و نظام دارد

 حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت با اشاره به اهمیت مجاهدت درراه خدا، اظهار داشت: برای کسب سعادت دنیا و آخرت باید از وسیله‌هایی بهره ببریم که به خداوند متعال نزدیک شویم.

وی افزود: نماز، ولایت، زکات، روزه، حج، صله ارحام و همه‌کاره‌ای نیک می‌تواند وسیله‌ای برای رسیدن به مطلوب و بندگی در مسیر الهی باشد که این مورد تأکید روایات معصومین (ع) است.

امام‌جمعه موقت کوهدشت عنوان کرد: عنصر اساسی ولایت، شناخت و معرفت است و ستونی برای تقرب به خداوند متعال به شمار می‌رود.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه جدی به امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه، تصریح کرد: حجاب یک مسئله مهم و واجب الهی است که بایستی به‌عنوان یک سبک زندگی سالم در جامعه موردتوجه قرارگرفته و رعایت گردد.

گراوند ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس شورای نگهبان، گفت: نظارت بر انتخابات و بررسی صلاحیت کاندیداها یکی از وظایف سنگین شورای نگهبان است؛ دلیل هجمه دشمنان به این نهاد انقلابی، استقامت در حراست از انقلاب و نظام اسلامی است.

امام‌جمعه موقت کوهدشت ضمن تبریک سالروز عید سعید غدیر خم، گفت: اگر علی و پیروان علی (ع) نبودند، دینی وجود نداشت، ولایت علی (ع) ولایت خداوند متعال است و پیروی از امام علی (ع) و جانشینان ایشان فرضیه و واجبی از سوی خداوند متعال می‌باشد.

انتهای پیام/