زیویار در دیدار با قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور از آمادگی استان برای فراهم کردن زمینه‌های ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی لرستان، فرهاد زیویار استاندار لرستان در دیدار باعلی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور با اشاره به اقداماتی که برای گره‌گشایی از مشکلات قلعه تاریخی فلک‌الافلاک خرم‌آباد پس از سفر رئیس‌جمهوری انجام شده است، از آمادگی استان برای فراهم کردن زمینه‌های ثبت جهانی آن خبر داد.

وی با اشاره به جاذبه‌های سیاحتی، زیارتی، گردشگری استان و وجود آثار متعدد تاریخی و میراثی لرستان، خواستار توجه بیشتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به لرستان شد.

علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور بیان کرد: ثبت جهانی این قلعه مطالبه مردم و تأکید ویژه رئیس‌جمهوری محترم است.

وی از آمادگی معاونت میراث‌فرهنگی برای تشکیل پرونده ثبت جهانی و دعوت از کارشناسان یونسکو برای بازدید و مشاهده میدانی این اثر کم‌نظیر تاریخی خبر داد و افزود: لرستان از جمله قطب‌های مهم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور می باشد که بر توسعه کمی و کیفی استان در این سه حوزه‌ تأکید می شود.

انتهای پیام/