حمیدی با بیان اینکه تلاش می کنیم در مسیر علم و دانش بتوانیم بر سربلندی و اقتدار کشور بیفزاییم، گفت: رمز موفقیتم این است که وقتم را در فضای مجازی صرف نکردم بلکه آن را برای کار پژوهشی و الکترونیکی صرف کردم که منجر به چند اختراع شده است.

به گزارش سفیرافلاک، یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران فراهم کردن شرایط برای حضور نوجوانان و استعدادها در بخش های مختلف بود که در عرصه پیشرفت و موفقیت طی این سالها پله های ترقی را به سرعت طی کرده و در عرصه علمی توانسته اند به جایگاهی عظیم برسند.

دانش آموزان آینده سازان این کشور هستند و به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نوجوانان امروز پرشورتر از همیشه برای موفقیت و سربلندی کشور تلاش می کنند، دانش آموزان نخبه امروز پرچمدار آینده این کشور هستند که بسیاری از همین نخبه ها در کنار کار علمی، حضور در سازمان بسیج را مولفه ای مهم در عرصه موفقیت می دانند.

افتخار چنین دانش آموزانی، نخبه بودن توام با بسیجی بودن است و این دو را از هم جدایی ناپذیر می دانند، هدف بسیاری از این افراد نخبه این است که بتوانند در همین مسیر علم و دانش، خدماتی را به مردم و کشورشان ارائه دهند.

در همین راستا گفتگویی با یکی از نخبه های بسیجی استان لرستان انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

لطفا خودتان را معرفی و بفرمایید از چه سنی کارهای فنی را آغاز کردید؟

سروش حمیدی هستم، ۱۴ سال سن دارم و ساکن سلسله هستم. از کودکی خیلی کنجکاو بودم که درون اسباب بازی و یا هرآنچه در اطرافم وجود دارد را ببینم و از همان دوران بچگی با کارهای ساده این کار را آغاز کردم، در واقع همه برنامه من از کنجکاوی ساده کودکی آغاز شد که رفته رفته سبب شد تا علاقه من به کارهای فنی بیشتر شود.

هر سال که می گذشت جدی تر کارهای فنی را انجام می دادم و در جشنواره خوارزمی شرکت کردم تا بتوانم توان علمی پژوهشی خود را محک بزنم.

پایه ششم ابتدایی بودم که اولین اختراعم را به عنوان پایه شیشه شیر نوزاد انجام دادم و در جشنواره شرکت کردم که به عنوان اولین رقابت، توانستم رتبه دوم استانی را کسب کنم.

همین سبب شد تا علاقه و جدیت در کار بیشتر کنم تا بتوانم اختراعات بهتر و موفق تری را ثبت کنم.

تاکنون چه اختراعاتی داشته اید؟

یکی از اختراعاتم که رتبه اول کشور را کسب کرد، بازوی رباتیک بود که سال گذشته این اختراع در رقابت دانش آموزی خوب درخشید البته مدتها تلاش و کوشش کردم تا بتوانم نسبت به اولین اختراعم، بهتر شود.

در این بازوی رباتیک که کمی پیچیده و سخت تر است، در راستای سیستم کنترل موشک، تغییر جهت و حفاظ تعادل کار می کند که ماه ها وقت صرف این اختراع شد.

از کارهای دیگرم، طراحی یک سیستم ضد واژگونی خودرو بوده که سعی کردم به بهترین شکل انجام دهم.

تاکنون رتبه های برتر کشوری، استانی و شهرستانی را کسب کردم و هر روز مصصم تر برای اختراعات بهتر تلاش می کنم.

نقش خانواده در موفقیت های نوجوانان چگونه است؟

طی این سالها خانواده من بسیار همکاری داشتند، در واقع از همان دوران کودکی که با کنجکاوی وسیله ها را باز و بسته می کردم، سعی کردند شرایط را به گونه ای مهیا کنند که بتوانم بهترین استفاده را داشته باشم و همین آغاز راه و گام اول برای شناسایی و کشف استعداد من در حوزه الکترونیک بود.

کارهای برق و الکترونیک را بسیار دوست دارم و پدرم بسیار کمک کرد و با حمایت و دلگرمی خانواده توانستم در مسیر موفقیت حرکت کنم.

رمز موفقیت شما چیست؟

رمز موفقیت دلایل مختلفی دارد اما من سعی کردم به جای اینکه فرصت های طلایی و زیادی را در فضای مجازی سپری کنم، این وقت را صرف کارهای علمی و پژوهشی کنم که خوشبختانه نتیجه خوبی را به همراه دارد.

به نظرم درگیر شدن در حاشیه ها و اینکه زمان زیادی در شبکه های اجتماعی بودن، سبب می شود تا فرصت و وقت دانش آموزان هدر رود ولی من سعی کردم از این فضا دور شوم و تمرکزم را برای کارهای علمی صرف نمایم.

به عنوان نخبه بسیجی چه صحبتی با دانش آموزان دارید؟

یکی از افتخارات من این است که از دوران کودکی با فضای بسیج و بسیجی آشنا شدم و به عنوان یکی از دانش آموزان این سرزمین مانند شهید فهمیده که جانش را در مسیر دفاع از وطن تقدیم کرد، امروز ما دانش آموزان تلاش می کنیم تا در مسیر علم و دانش بتوانیم بر سربلندی و اقتدار کشور بیفزاییم.

امروز سنگر ما دانش آموزان، تلاش برای کسب علم و آگاهی است تا برای موفقیت کشورمان همه توان خود را به کار بگیریم.

انتهای پیام/