نجفی با بیان اینکه پوشش ضریب حفاظتی اراضی ملی ارتقاء می یابد، گفت: ۱۸ پاسگاه حفاظتی فعال است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: احداث پاسگاه های حفاظتی در مناطق چم چیت دورود، شول آباد و زلقی الیگودرز، بسطام الشتر، طرهان کوهدشت و بخش ویسیان باعث می شود که ضریب حفاظتی در اراضی ملی افزایش یابد.

وی افزود: حفاظت از عرصه های ملی استان وظیفه اصلی مجموعه منابع طبیعی است و برنامه ارتقاء پوشش حفاظتی اراضی ملی با هدف بالا بردن ضریب حفاظتی از عرصه های ملی به عنوان اولویت اصلی این اداره کل در سال ۱۴۰۱ می باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان به افزایش ضریب حفاظتی‌ اشاره و عنوان کرد: انجام صددرصدی کاداستر اراضی ملی و دولتی، شناسایی ۱۱۰ هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در سطح استان، ایجاد سامانه‌های الکترونیکی حریق، تخصیص اراضی ملی، معادن، بهره برداری از گیاهان دارویی، بهره برداری چوب آلات، سیستم مانیتورینگ، نصب دوربین های حفاظتی، راه اندازی سیستم بیسیم دیجیتال در آینده و راه اندازی پاسگاه های حفاظتی فوق، از جمله اقدامات حفاظتی هستند که به کار گرفته شده اند.

نجفی خاطرنشان کرد: از ۳۳ بخش استان، ۱۸ پاسگاه حفاظتی فعال است که تلاش می شود تا پایان برنامه هفتم توسعه، در مابقی بخش های استان نیز پاسگاه حفاظتی احداث شود.

انتهای پیام/