زیویار گفت: فاز نخست کتابخانه مرکزی خرم‌آباد هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در بازدید از پروژه های در دست احداث کتابخانه مرکزی و مجتمع فرهنگی هنری خرم آباد، اظهار داشت: بازدید با هدف پیگیری جهت تکمیل و مشخص شدن میزان پیشرفت فیزیکی و همچنین شناسایی مشکلات پروژه های حوزه فرهنگی و هنری استان صورت گرفت.

وی افزود: در راستای به نتیجه رساندن مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به لرستان، موضوع پروژه های نیمه تمام حوزه فرهنگی و هنری استان نیز در دستور کار قرار دارد و تسریع در روند احداث پروژه ها به عنوان یک ضرورت پیگیری خواهد شد.

استاندار لرستان تصریح کرد: زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر در استان لرستان به ویژه در شهرستانها از میانگین کشوری پایین تر بوده که با پیگیری های صورت گرفته و تاکید دولت سیزدهم بر ضرورت احداث زیرساخت های فرهنگی، اقدامات در زمینه احداث و تکمیل پروژه های استان با سرعت بیشتری اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: در مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان تاکنون برای تکمیل کتابخانه های سطح استان به صورت ۳۰ میلیارد تومان از محل سازمان برنامه و بودجه و ۳۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی اختصاص یافته که فاز نخست کتابخانه مرکزی خرم‌آباد در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

زیویار بیان کرد: در رابطه با تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی هنری خرم آباد نیز حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مصوبات سفر برای این پروژه منظور شده است.

وی با اشاره به اهمیت جذب مابقی اعتبارات پروژه‌های حوزه فرهنگی و هنری استان، گفت: همکاری و پیگیری مدیران دستگاههای اجرایی در رابطه با جذب اعتبارات اختصاص یافته به پروژه ها نقش مهمی در تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی و هنری استان خواهد داشت و امیدواریم با مبالغی که در ادامه نیز به استان تزریق می شود، شاهد پیشرفت و تسریع در روند تکمیل پروژه‌های استان باشیم.

انتهای پیام/