سخنگوی کمیسیون انرژی با بیان اینکه اشکالاتی در قرارداد جایگزینی خودروهای فرسوده در دولت قبل وجود دارد، اظهار داشت: آن قرارداد متوقف است تا شرکت نفت آن را بررسی کند، اما اگر تخلفی اثبات شود کمیسیون انرژی نیز به آن ورود خواهد کرد.

به گزارش سفیرافلاک، مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در برنامه‌ها و اقدامات شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی مورد بررسی قرار گرفت و مدیرعامل این شرکت گزارش اقدامات انجام داده و برنامه‌های آتی خود در حوزه بهینه‌سازی در وزارت نفت ارائه کرد.

وی افزود: بهینه‌سازی مصرف انرژی در کنار افزایش تولید یکی از اولویت‌های اساسی کمیسیون انرژی است، لذا باید بهینه‌سازی را در حوزه‌های گاز و برق پیگیری کرد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مدیرعامل و مسئولان شرکت بهینه‌سازی مصرف انرژی در رابطه با جایگزینی بخاری‌ها از کمیسیون انرژی کمک خواستند، گفت: همچنین طبق گزارش ارائه شده اشکالاتی در قرارداد جایگزینی خودروهای فرسوده به ویژه خودروهای سنگین و کِشنده‌ها وجود داشته و تخلفی در دولت قبل در این راستا صورت گرفته است لذا ستاد بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور این قرارداد را تایید نکرده است؛ بنابراین آن قرارداد متوقف است تا مدیریت حقوقی شرکت ملی نفت آن را بررسی کند. اما اگر تخلفی اثبات شود کمیسیون انرژی نیز به آن ورود خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان بیان داشت: همچنین حقوقدان‌های نامزدِ عضویت در شورای نگهبان در جلسه امروز حضور پیدا کردند و با معرفی خودشان، اعضای کمیسیون با نقطه نظرات و سوابق آن‌ها آشنا شدند که ان شاءالله رای‌گیری دراین خصوص در صحن علنی هفته آینده صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس