حجت الاسلام پیریایی گفت: حرکت در مسیر ولایت و ولایتمداری، مهمترین پیام غدیر است.

حجت الاسلام محمد پیریایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: ۱۸ ذی الحجه از چند جهت عظمت دارد، از طرفی خدا امری را برای پیامبر(ص) تعیین نمود، امری به تعیین جانشین و ولی که اگر انجام نمی شد نبوت حضرت ناقص می شد پس غدیر تداوم نبوت است.

وی افزود: با توجه به اینکه رهبری جامعه اسلامی مهمترین رکن حاکمیت الهی است، پس از پیامبر(ص) باید کسی که دارای مقام علمی، اخلاقی و قدرت تدبیر امور، شجاع و دانا به کتاب خدا باشد انتخاب می شد و پیامبر(ص) فرمودند کسی نیست که مدعی باشد نسبت به کتاب خدا از علی(ع) داناتر است.

کارشناس دینی و مذهبی با اشاره به عدل و عدالت امام اول شیعیان، تصریح کرد: امام علی(ع) همیشه دغدغه معیشت نیازمندان را داشت، وی دارای مقام عرفانی بود و در سجایای اخلاقی نمونه و بی نظیر بودند، همچنین کسی نمی تواند منکر ایثار و شجاعتشان شود و اینگونه بود که در چنین روزی پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود انتخاب نمود.

حجت الاسلام پیریایی عنوان کرد: رهبری امام علی(ع) پس از پیامبر(ص)، آنقدر عظمت دارد که خدا آن را تکمیل دین و تمام کننده نعمتها ذکر نمودند و این عید، بزرگترین عید مسلمانان است.

انتهای پیام/