حجت الاسلام حاتمی گفت: امام علی(ع) در دوران حکومت خود به عنوان یک حکومت کامل و نمونه به معنای واقعی و عادلانه در تاریخ بشریت معرفی می شود.

حجت الاسلام حبیب حاتمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تبریک عید غدیر خم اظهار داشت: اینکه در تعابیر دینی عید غدیر را عیدالله اکبر نامیدند یعنی بزرگترین عید خدا که به تبع بعثت انبیاء این عید، بزرگترین عید معرفی می شود و شاید مهمترین علتش این باشد که قرار است به تبع عید غدیر و ثمره این عید، برپایی نظام اسلامی صورت گیرد.

وی افزود: اگر نظام اسلامی و حکومتی اسلامی به معنای دقیق برقرار شد در آن زمان، عدالت به معنای واقعی بر بشریت حاکم می شود چرا که امام عادل، تمام ظرفیت های بشر را از بالقوه به بالفعل تبدیل می کند.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه لرستان تصریح کرد: امام علی(ع) در دوران حکومت خود به عنوان یک حکومت کامل و نمونه به معنای واقعی و عادلانه در تاریخ بشریت معرفی می شود که نامه ۵۳ نهج البلاغه ایشان، رمز و راز حکومت داری موفق است که در منشور حقوق بشر قرار می گیرد، به خاطر این است که امام علی(ع) نمونه کامل یک عدل الهی است.

حجت الاسلام حاتمی بیان کرد: عدالت امام علی(ع) به خاطر عید غدیر است که قرار است جانشین پیامبر(ص) یک عادل و عالم باشد.

وی بیان کرد: امیدواریم عید غدیرخم به معنای واقعی با آمدن امام عصر(عج) و حضور و ظهور ایشان در جامعه، تجلی یابد و تا آمدنشان، به نیابت از ایشان مطیع اوامر نائب امام زمان(عج) باشیم که این بزرگوار در راستای غدیر گام برمی دارد.

انتهای پیام/