زیویار گفت: وزارت صمت در تکمیل طرح های اقتصادی لرستان مشارکت نماید.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار ضمن تبریک هفته صنعت و معدن به همه تلاشگران این عرصه در استان، گفت: ذخایر خدادادی و موهبت‌های الهی بسیاری در استان وجود دارد و این ظرفیت ها می تواند با پشتوانه سرمایه های انسانی به ویژه دست اندرکاران حوزه صنعت و معدن به فعالیت در آید.

زیویار با بیان اینکه لرستان در بخشهای مختلف حرف های بسیاری  برای گفتن دارد،  اظهارداشت: صنایع دارویی استان به واسطه منابع انسانی توانمند و واحد های تولید دارویی اکسیر، زاگرس فارمد و بایر افلاک در رده های بالای کشور قرار دارد و در حوزه تولید داروی های انسانی و دامی از واحد های فعال کشور محسوب می شوند.

وی افزود: همچنین تولیدات صنعت نساجی، صنایع پایه در حوزه ساختمان، معادن سنگ، صنایع لبنی و آشامیدنی، صنایع مرتبط با دامپروری و دیگر موارد، قابل رقابت با سایر صنایع مشابه در کشور بوده و نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارد.

استاندار لرستان عنوان کرد: در بحث روان آب ها نیز علیرغم وجود منابع آبی فقط یک چهارم از زمین های کشاورزی استان به صورت آبی کشت می شود که دلیل این موضوع کمبود زیرساخت ها در زمینه ذخیره آب به ویژه در فصول بارندگی است.

وی تصریح کرد: وزارت صمت به دلیل وجود ظرفیت های سرمایه گذاری می تواند نقش مهمی در حضور هلدینگ های وابسته به این وزارت در استان به منظور مشارکت و سرمایه گذاری برای تکمیل طرح های اقتصادی نیمه تمام استان ایفا نماید از این رو همکاری این وزارتخانه بیش از پیش مورد انتظار است . 

زیویار گفت: توسعه لرستان مستلزم رفع نواقص بوده و ایجاد زیرساخت ها برای کمک به رونق صنایع ارتباط مستقیمی با همکاری وزارتخانه ها در زمینه انجام عملیات عمرانی و تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان به ویژه در بخش راه ها دارد . 

 استاندار لرستان بیان کرد: علاوه بر وزارتخانه ها، بانک ها نیز تاثیر مهمی در توسعه زیرساخت های استان به ویژه در رابطه با مشارکت در اجرای پروژه ها، تأمین تسهیلات و اعتبارات مورد نیاز برعهده خواهند داشت که لازم است در این زمینه همکاری بانکها بیشتر شود.

زیویار با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور محترم به استان لرستان، خاطرنشان کرد: پس از تزریق اعتبارات مربوط به مصوبات سفر، در بازه زمانی آذرماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه سال جاری حدود ۵ هزار نفر به بیمه شدگان استان افزوده شده که عمدتا این افراد از شاغلین بخش صنایع، کشاورزی و سایر حوزه های مرتبط می باشند .  

وی گفت: پیشرفت و رشد چشمگیر در حوزه های مختلف کشور، پس از پیروزی انقلاب تاکنون قابل مقایسه با دوره های قبل نبوده و انتظار می رود با تلاش و کار شبانه روزی در کنار خلاقیت، نوآوری و کار علمی زمینه توسعه بیشتر صنایع استان فراهم آید.

انتهای پیام/