زیویار با بیان اینکه فرهنگ پشتوانه معنوی و بستر فکری تمدن هاست گفت: اصحاب فرهنگ و هنر، ذخیره اجتماعی هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در دیدار صمیمی فعالان حوزه قرآن و عترت و اصحاب فرهنگ و هنر استان اظهار داشت: ایران کشور اهل بیت بوده و لرستان از جمله استان‌هایی است که جمعیت آن کاملاً شیعه هستند و مبنای نظام سازی جمهوری اسلامی نیز اهل بیت علیهم السلام است.

وی افزود: ایرانیان مردمانی دارای فرهنگ غنی و با سابقه هستند که پذیرای دین مبین اسلام و مذهب تشیع شدند و به عنوان کشوری با حاکمیت تماماً مسلمان و شیعی در منطقه خود را معرفی نموده اند.

زیویار بیان کرد: اصحاب فرهنگ و هنر، ثروت و ذخیره اجتماعی لرستان هستند و در هر جایگاهی خود را مسئول می دانند از این رو حضور در جمع هنرمندان مایه فخر و مباهات است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: هنر ابزاری برای تفکر است و اصحاب فرهنگ و هنر نقش مهمی در ارتقاء جایگاه انسان ها در اجتماع بر عهده دارند و با هنر خود الگویی در جهت تعالی مردم به شمار می‌روند. 

زیویار افزود: تعاریف متعددی از واژه فرهنگ در جامعه ارائه شده اما به واسطه وسیع و گسترده بودن این حوزه تاکنون تعریف جامعی از فرهنگ نشده و به نوعی می توان گفت که این تعاریف تغییر کرده و تکمیل می شوند . 

وی با بیان اینکه فرهنگ پشتوانه معنوی و بستر فکری تمدن هاست، گفت: لرستان دارای فرهنگی سرشار بوده و لازم است در حوزه‌های مختلف با نگاهی عمیق و در جهت خدمت به مردم کار شود و این موضوع مسئولیت هنرمندان را به عنوان الگوهای جامعه بیش از پیش سنگین تر می کند.

استاندار لرستان یادآور شد: اصلاح مشکلاتی که در فرهنگ استان وجود دارد مانند سنت ها و باور های اشتباهی که در برخی مراسمات دیده می شود، از جمله اقداماتی است که لازم است برای رفع آن از توان و ظرفیت هنرمندان استفاده شود.

زیویار با تاکید بر ادامه دار بودن نشست ها با اصحاب هنر و فرهنگ استان، تصریح کرد: تولید هنر در استان باید منطبق با فرهنگ بومی لرستان و فارغ از هر گونه قومیت گرایی، در راستای خدمت به جامعه باشد و هویت فرهنگی مردم حفظ شود.